Nieopublikowane Zawody międzygimnazjalne

ZAWODY MIĘDZYGIMNAZJALNE

I miejsca Bartka Bieleckiego i Julka Mężyńskiego w swoich kategoriach!

18.02.2010 odbyły się w naszym gimnazjum zawody siłowania na rękę (prawą) o Puchar Dyrektora Szkoły, z udziałem Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 6. Rangę turnieju podniosła obecność, w roli sędziego głównego zawodów, p. Beaty Stelmaszczuk, wielokrotnej mistrzyni Polski w armwrestlingu, reprezentantki kadry narodowej na mistrzostwach Europy i Świata, doświadczonej sędziny i instruktorki tej dyscypliny. Ceremonię rozpoczęło przywitanie uczestników imprezy i zgromadzonych gości przez p. Dyrektor Gimnazjum. Następnie p. Grzegorz Łasocha omówił przekrojowo historię powstania dyscypliny, a p. Beata Stelmaszczuk przepisy i zasady siłowania na ręce.

Rywalizację przeprowadzono w 4 kategoriach wagowych:

do 57 kg,do 65 kg.,do 75 kg,powyżej 75 kg oraz oddzielnie w kategorii OPEN, w której zmierzyli się zwycięzcy wymienionych wcześniej kategorii.

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi rundami, nie brakowało chętnych do zasięgnięcia fachowych opinii u p. Beaty bezpośrednio przy stole do siłowania, co rodzi nadzieję, że w przyszłości może narodzi się w Lublinie gwiazda polskiego lub nawet światowego formatu w armwrestlingu...

Rywalizację w kategorii do 75 kg oraz kategorii OPEN zdominował Bartek Bielecki, uczeń I klasy naszego gimnazjum a zarazem zawodnik szkolnej sekcji armwrestlingu. Na uwagę zasługuje fakt, że Bartek w kategorii OPEN rozegrał walkę ze starszym zawodnikiem (rocznik 94) i o prawie 30 kg cięższym! Jest duża szansa, że w obecnym roku, Bartek otrzyma nominację na Mistrzostwa Polski Juniorów!

Należy podkreślić, że w kategorii do 65 kg zwycięzcą okazał się Juliusz Mężyński, na co dzień również trenujący w sekcji.

Pozostali zawodnicy naszej sekcji, uczniowie klas pierwszych: Jarek Sobczak, Andrzej Pochodyła oraz Łukasz Dobrzyński też dzielnie stawili czoła rywalom i mimo nieznacznie przegranych pojedynków cieszy fakt, że zdobywali tzw. „przewagę nadgarstka”, a biorąc pod uwagę, że walczyli z zawodnikami z klas trzecich, ich postępy oraz determinacja zasługują na duże uznanie!

Finaliści poszczególnych kategorii otrzymali medale, zwycięzcy kategorii OPEN został wręczony puchar, natomiast każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom. Puchar, medale oraz dyplomy wręczała p. Dyrektor Gimnazjum – Anna Sobowiec wspólnie z p. Beatą Stelmaszczuk, oraz przedstawicielem Rady Rodziców, p. Andrzejem Ziębą.

W trakcie trwania imprezy wykonano szereg pamiątkowych fotek.

Wyniki rywalizacji:

kategoria do 57 kg:

I m-ce: Mucha Grzegorz, Gimnazjum nr 5

II m-ce: Pochodyła Andrzej, Gimnazjum nr 2

III m-ce: Dobrzyński Łukasz, Gimnazjum nr 2

kategoria do 65 kg:

I m-ce: Mężyński Juliusz, Gimnazjum nr 2

II m-ce: Woliński Mariusz, Gimnazjum nr 6

III m-ce: Kalinowski Maciej, Gimnazjum nr 5

kategoria do 75 kg:

I m-ce: Bielecki Bartłomiej, Gimnazjum nr 2

II m-ce: Możdżeń Adrian, Gimnazjum nr 5