Nieopublikowane Zawody


Armwrestling tylko w „Dwójce”!

„Turniej gwiazdkowy” o puchar Dyrektora Szkoły

 

         Impreza odbyła się 21 grudnia 2009 roku. W zawodach uczestniczyło łącznie 15 zawodników i oczywiście kibice, wśród których znaleźli się również nauczyciele. Wielu obserwatorów nieznających wcześniej tego sportu miało okazję przekonać się, jak bardzo jest emocjonujący. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: kategoria A (roczniki 1996, 1995) i kategoria B (rocznik 1994 i starsi).

 

A oto wyniki zmagań:


KATEGORIA A:

I miejsce – B. Bielecki Ib

II miejsce – D. Szalast IIc

III miejsce – A. Pochodyła Id

 

KATEGORIA B:

I miejsce – K. Mitura IIIa

II miejsce – P. Sikora IIId

III miejsce – D. Wiechnik IIb


         Finaliści poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie zawodów została rozegrana walka pomiędzy zwycięzcą kat.A oraz kat.B o puchar Dyrektora Szkoły. Po emocjonującym pojedynku trzyrundowym z Karolem Miturą wygrał Bartek Bielecki (stosunek w walkach 2:1). Zawody uświetnił swoją obecnością Pan Andrzej Zięba – Przewodniczący Rady Rodziców, który wspólnie z Panią wicedyrektor Elżbietą Kalinowską wręczył puchar oraz medale. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. O zmagania najsilniejszych „dwójkowiczów” można było przeczytać również na łamach „Kuriera Lubelskiego” z dnia 22 grudnia 2009 r.

 

        Wszystkich nowych fanów tego sportu informujemy, że profesjonalnie prowadzone zajęcia siłowania na rękę odbywają się w naszym gimnazjum w poniedziałki i czwartki w godz. 15.00 – 16.00. Zainteresowani uzyskają szczegółowe informacje od Pana Grzegorza Łasochy – opiekuna tej sekcji.

 

 

Warto wiedzieć, że:

        Armwrestling (siłowanie na ręce) to sport walki, w którym dwóch, znajdujących się naprzeciw siebie, uczestników zwiera dłonie w uścisk i zwykle trzymając łokcie na płaskiej powierzchni, stara się przeciągnąć rękę przeciwnika w dół. O zwycięstwie decydują m.in. technika, taktyka, specyficzna siła, szybkość i psychika zawodnika – podobnie jak w zapasach i judo. Walki odbywają się na stojąco przy specjalnym stole przymocowanym do podłoża. Do niedawna walczono również na siedząco, ale obecnie powszechnie stosowana jest pozycja stojąca. Takie ustawienie zawodników jest znacznie efektowniejsze i wymaga od zawodników zaangażowania wszystkich grup mięśniowych.

        W zawodach Armwrestlingowych startują kobiety jak i mężczyźni. Startujący podzieleni są na kategorie wagowe i wiekowe.

        Rozgrywki podzielone są także na lewą i prawą rękę. Dlatego też można być mistrzem na prawą rękę, na lewą zaś nie startować wcale lub zająć odległe miejsce.

        Najlepszym dowodem na to, że Armwrestling to sport walki są zmagania w kategorii OPEN (czyli walki bez podziału na kategorie wagowe). Przeciwko ponad stu kilogramowym atletom stają sportowcy ważący 60, 70 kilogramów i zdarza się, że odnoszą błyskawiczne zwycięstwo.

 
Pamiątkowe zdjęcie z "Turnieju gwiazdkowego"

 

 

 

Kadra nauczycielska pierwsza stanęła w szranki turnieju :)

 

Niektóre pojedynki były bardzo zacięte...

 

W zawodach wzięła udział również uczennica kl III d Agnieszka Gaponik. Brawa za odwagę!

 

Walka w kategorii OPEN- Bartek Bielecki vs. Karol Mitura

 

Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju Bartka Bieleckiego wręcza przedstawiciel Rady Rodziców p. Andrzej Zięba z p. Elżbietą Kalinowską

 

Pamiątkowa fotka finalistów

 

Zwycięzcy swoich kategorii wiekowych: Bartek Bielecki z kl I b oraz Karol Mitura z kl III a

New layer...