Gimnazjum nr 2 w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie języka angielskiego

 ‘ English is fun’ w dniu 05.05.2010.

Cele konkursu:

Popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych

Szerzenie wiedzy o krajach anglojęzycznych

Wyszukiwanie talentów językowych

Zasady uczestnictwa:

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych w grupach trzyosobowych. Każda szkoła reprezentowana jest przez jedna grupę.

Zgłoszenia uczestników należy dokonywać telefonicznie lub osobiście w sekretariacie szkoły do dnia 30.04.2010.

Zakres materiału:

Materiał obejmuje zagadnienia leksykalno – gramatyczne i kulturowe zawarte w programie nauczania języka angielskiego dla szkół podstawowych.

Regulamin konkursu:

Uczniowie pracują w zespołach trzyosobowych pod kierunkiem lidera grupy, który prezentuje wykonane zadania.

Konkurs składa się z trzech części:

Rozwiązywanie zadań gramatyczno – leksykalnych,

Sprawdzenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,

Odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień z kultury krajów anglojęzycznych

Zwycięzcą konkursu zostaje drużyna, która uzyskała najwyższą, łączną sumę punktów ze wszystkich części.

Nagrody:

Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy

Zwycięskie drużyny otrzymują nagrody książkowe

Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymują podziękowania

 

Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów !

 

 

Trening

 

Dotychczas nie zamieszczaliśmy fotek z naszych treningów, ponieważ, co tu dużo mówić, wyposażenie naszej „siłowni”, było więcej niż skromne. Ostatnio jednak, udało nam się pozyskać, głównie dzięki sponsoringowi prywatnych osób, profesjonalne urządzenia do treningu, m.in. wyciąg do ćwiczenia mięśni przedramion (jeden, ze stosem, już wcześniej został zakupiony), ławkę skośną w dół, poręcze do pompek, drugą ławkę Scotta (tzw. „modlitewnik”). Ponadto doposażyliśmy salę w gryfy (w tym jeden łamany), uchwyty do wyciągów oraz obciążenia (niestety, wciąż brakuje nam jeszcze „krążków”, ponieważ siła trenujących nieustannie rośnie...). Mamy też elegancki stojak na obciążenia; nie jest co prawda nowy ale zachowany w b. dobrym stanie-odnowiony przez nas i w dodatku renomowanej firmy „HES”. Oczekujemy również na trzeci stół do siłowania, który miejmy nadzieję, niedługo pojawi się na naszych zajęciach.

Poniżej zamieściliśmy kilka fotek z treningu, pokazując przykładowe ćwiczenia:

 

 

Przed nami ostatni dzień Egzaminów Gimnazjalnych.  Uczniowie będą pisali testy z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

 

Życzymy wszystkim połamania długopisów
i jak najlepszych wyników z każdej części egzaminu.

 

 

 

          

 

 

 Dnia 1 kwietnia w prima aprylis Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 zorganizował zabawną akcję podczas , której wszyscy zainteresowani uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie stworzyć originalne fryzury. Przebierańcy nie byli w tym dniu pytani , a podczas długiej przerwy zgromadzili sie na pamiątkowe zdjęcie.

Gratulujemy dystansu do siebie i kreatywności!

 

 

 

 

 
  
 

 

 

 

 

 

 

    

 

26 marca został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt: ,, Ja i moja rodzina". Spośród przedstawionych prac jury w składzie p. Ewa Borkowska i p. Teresa Gałkowska wyłoniło cztery najciekawsze :

1 miejsce zdobyły uczennice klasy 2 b Edytka Kondracka i Weronika Wołosiuk

2 miejsce uczennica klasy 1 b Karolina Lewandowska

3 miejsce uczennica klasy 1b Martyna Wojciechowska

Serdecznie gratulujemy i już po świętach na laureatów czekają nagrody i niespodzianki ufundowane przez ks. Wojciecha Musiała.

 

 

 

 

Egzamin gimnazjalny 2014 dobiegł końca!

Na początek uczniowie sprawdzili swoją wiedzę humanistyczną - w środę rozwiązali testy z historii i WOS-u oraz języka polskiego. W czwartek gimnazjaliści musieli zaś zmierzyć się z testami z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Na zakończenie sprawdzili swoją wiedzę z języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki -

życzymy wszystkim gimnazjalistom jak najwyższej liczby punktów z każdej części egzaminu!

   

 

Wystawa pisanek wykonanych przez uczniów klas IIa i IIb na zajęciach technicznych

 

 

26 marca uczniowie klas pierwszych przedstawili rodzicom krótkie scenki prezentujące fragmenty "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza.

 

 

 

Wycieczka klasy II a  na Stare Miasto

            22 IV 2013 r. odbyła się wycieczka klasy II a na Stare Miasto. Poprzedziło ją wyjście do kina na film „ Inny adres zamieszkania”. Treścią filmu, zrealizowanego z okazji 15 – lecia działalności Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, są rozmowy o wierze, nadziei i miłości z osobami związanymi z hospicjum. Bohaterami filmu są: założyciel i prezes LHD ojciec Filip Buczyński, pielęgniarki, lekarz oraz rodzice dzieci,które znajdowały się pod opieką fundacji.

Podzielili się oni swoimi historiami, pełnymi emocji, smutku i nadziei. Podczas oglądania filmu popłynęło wiele łez... Myślę,że film może podnosić na duchu tych, których dotyka choroba dziecka i  być inspiracją do okazania pomocy ludziom pokrzywdzonym, chorym.

Nas też może dotknąć tragedia i choroba, dlatego zachęcamy  do pomagania innym i dołączenia się do wolontariatu, który działa w naszym gimnazjum. Warto pomagać!!!

            Po tym ciekawym i wzruszającym doświadczeniu udaliśmy się na krótki spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy zabytki Lublina:Bramę Krakowską, Nowy Ratusz, Trybunał Koronny, Wieżę Trynitarską. Następnie udaliśmy się do jednego z najpiękniejszych kościołów naszego miasta  - Bazyliki Ojców Dominikanów.  Zwiedziliśmy kościół, obejrzeliśmy m.inn. obraz „ Pożar Lublina”, makietę świątyni. Po części edukacyjnej udaliśmy się na lody.

Było to naprawdę fajne wyjście, nie tylko ze względu na atrakcje, ale także na integrację klasy. Mogliśmy spędzić razem czas i to się najbardziej liczy. 

Wycieczkę zorganizowała Pani Elżbieta Ducin – nauczycielka historii.

                                                                                                                    Karolina Szymańska