klasa MOTORU

Klasa profilowana
w dyscyplinie piłka nożna

Od roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej funkcjonuje klasa profilowana piłki nożnej.

24 września 2013 roku zawarto drugie porozumienie między Gimnazjum nr 2 a klubem sportowym Motor Lublin S.A., które określało zasady funkcjonowania tej klasy.Klub zobowiązał się do otoczenia młodzieży opieką trenerską, zabezpieczenia sprzętu treningowego oraz ufundowania pełnego stroju sportowego

Klasa finansowana jest z Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, otrzymała ona 6 dodatkowych godzin wychowania fizycznego w tygodniu przeznaczonych na specjalistyczne treningi prowadzone przez trenera klubu sportowego.

Moja klasa jest niezwykła. Jestem jedyną przedstawicielką kobiet w tej klasie. Zespół tworzy 22 chłopców, którzy mają wspólną pasję – piłkę nożną. Choć jestem polonistką musiałam zainteresować się meczami klubowymi, eliminacjami, rozgrywkami. Zresztą przyszło mi to dość łatwo, bo okazuje się, że nawet humanista może docenić ten błysk w oczach i zaangażowanie, jaki wywołują zmagania sportowe. Na lekcjach chłopcy też są zaangażowani, do tego stopnia, że przydałby się gwizdek, czerwone kartki i ławka rezerwowych. Na razie muszą wystarczyć tradycyjne metody. Klasa męska wzbudza w szkole dość duże zainteresowanie i sympatię płci przeciwnej, bo chłopcy mówiąc między nami, są na schwał. Idą jak burza. Opiekę nad nimi roztoczył Lubelski Klub Sportowy Motor – Lublin, z którego mają trenera Radosława Kunę. Zgłoszono dwa składa do IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii chłopców starszych.

wychowawca klasy 1A
Małgorzata Witkowska