Nieopublikowane Moja "Dwójka"

" Jestem absolwentką Gimanzjum nr.2 w Lublinie. Często wspominam swoje lata spedzone tam. To w murach tej szkoły przeżywałam najpiękniejsze lata życia. Czas nauki, wytężonej pracy, ale również czas spędzony ze wspaniałymi ludzmi- nauczycielami. To oni przekazywali nam wiedzę, wartości moralne i budowali w nas wytrwałość i ambicję potrzebną do osiągnięcia sukcesu.Dziś jestem w klasie maturalnej w I Liceum Ogólnokształcącym im. St.Staszica w Lublinie. Wspaniały wybór renomowanego liceum i mozliwość dostania sie do niego zawdzięczam ludziom, którzy przez 3 lata wychowywali nas i wytrwale dązyli do przekazania niezbędnej wiedzy potrzebnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Liczne konkursy i olimpady rozwijały nasze zdolności i talenty, a organizowane przez wychowawców wycieczki i dyskoteki integrowały klasy. Ze szczególna sympatią wspominam Maraton Mitologiczny, który pozwolił nam bliżej poznać greckich bogów, oraz wieloktotne wystepy koła dramatycznego Pegazik, prowadzonego przez Panią Witkowską. To w gimnazjum najlepiej rozwijaliśmy swoje zainteresowania na różnych płaszczyznach. Oprócz zajęć dla humanistów odbywały się zawody sportowe, olimpiady matematyczne, biologiczne, czy fizyczne. Nasze umiejetności z języków obcych poszerzaliśmy przez konkursy recytatorskie wierszy angielskich, olimpiady wiedzy o Niemczech, czy w spotkaniach z ciekawymi ludzmi z innych krajów. Przy licznych uroczystościach przez interesujace akademie i przedstawienia uczyliśmy sie patriotyzmu. Ze wzruszeniem wspominam nauczycieli: wychowawczynie Panią M.Witkowską,J.Góre, E.Kutyłe, M.Mierzwińską, R.Mandryk, L.Mączke,D.Sałage, T.Stróżak, A.Sobowiec, E.Kalinowską, B.Karwowska, E.Borkowską, B.Konopko, E.Pomoraską i innych ktorych tu nie wymieniłam. Wiem, że wiedza wpajana nam i trudy ich cięzkiej pracy procentuja w przyszłości.Oprócz mnie troje mojego rodzeństwa jest również absolwentami tego gimnazjum, a są dziś wszyscy na wymarzonych kierunkach studiów na renomowanych Uniwersytetach. Myślę, że w tej szkole buduje sie podstawy do realizacji naszych planów na przyszłość i spełnia sie marzenia."

Kornelia Pielak

Absolwentka 2005r.