Gimnazjum nr 2 wspominam bardzo dobrze. Należy pamiętać, że jest to okres dojrzewania, a więc moment bardzo trudny zarówno dla młodego człowieka, jak i jego rodziców czy nauczycieli. Dorastanie cechuje się dużą krytyką wymierzoną przeciwko całemu światu. Szczerze mówiąc, rzadko krytykowałem jednak to gimnazjum, bo było naprawdę super.

Przyjaźnie, które zdobyłem w murach tej szkoły, trwają do dziś. Nauczyciele Dwójki potrafili zainteresować lekcją i dogadać się z uczniami. Zawsze starali się działać na naszą korzyść i byli skłonni zostawać po godzinach pracy, aby wytłumaczyć wszystko od początku. Również wycieczki szkolne odbywały się w przyjemnej atmosferze. Staraliśmy się je organizować tak, abyśmy mogli się trochę wyszaleć i odpocząć po całym roku ciężkiej nauki. Najlepsze wspomnienie, jakie uwieczniło się w mojej głowie, to bal gimnazjalny. Nauczyciele i rodzice dali nam wolną rękę co do jego organizacji. A rezultat był niesamowity.

Często wieczorami wracam do starych albumów sprzed 8 lat, kiedy to jeszcze byłem              w pierwszej klasie. Mam nadzieję że przyszli uczniowie tego gimnazjum będą chętnie wybierać tę szkołę, gdyż dostarcza ona wielu cennych wspomnień, pozytywnych doświadczeń i pozwala zdobyć przyjaźnie na całe życie.

Sebek

Lata spędzone w Gimnazjum nr 2 wspominam bardzo pozytywnie. W szkole panowała bardzo przyjazna atmosfera. Dużym ułatwieniem był fakt, że przechodziliśmy do gimnazjum całymi klasami, a co się z tym wiąże weszliśmy do nowej szkoły, zachowując stare znajomości i przyjaźnie. Najlepiej wspominam lekcje języka niemieckiego, podczas których rozwinęło się moje zamiłowanie do tego języka. Przyczyniła się do tego pani ucząca niemieckiego (Iwona Rzymowska - Hołysz), która prowadziła lekcje w bardzo ciekawy sposób, stosując różne ciekawe zabawy dydaktyczne

. Gimnazjum było nie tylko miejscem nauki, ale również miejscem, gdzie nawiązywało się nowe przyjaźnie oraz świetnie się bawiło. Bardzo podobały mi się dyskoteki szkolne, w których cała moja klasa zawsze chętnie brała udział. Podczas dyskotek bawiła się razem cała szkoła.

Wyjeżdżaliśmy również na różne wycieczki, które organizowała nasza wychowawczyni   (Pani Iwona Gajowiak). Była to świetna okazja do zintegrowania klasy. Najbardziej zapadła mi w pamięć trzydniowa wyprawa do Krakowa i Wieliczki.

Okres gimnazjum zakończył się egzaminami, do których przygotowywaliśmy się przez trzy lata. Na szczęście większość z nas była zadowolona z ich efektów. Ciężka praca się opłaciła.

Koniec gimnazjum wiązał się również z balem gimnazjalnym, na którym pojawiły się wszystkie trzecie klasy. Każda z klas przygotowała poczęstunek i dekorowała salę. Wieczór był bardzo udany, wszyscy tańczyli do samego końca, nie zważając na bolące nogi czy wysokie obcasy.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich absolwentów „Dwójki”!

Aga

7 czerwca 2011

 Hej! Czy ściąganie jest ok?

 

    

            Piszę ten artykuł oczywiście z myślą nie tylko o gimnazjalistach, gdyż problem dotyczy wszystkich uczniów i to w każdym wieku. Zacznijmy jednak od krótkiego przypomnienia: ściągawka jest to swoista pomoc naukowa, najczęściej w postaci małej karteczki zapisanej drobnym druczkiem. Zawiera najczęściej symbole matematyczne lub chemiczne, ale oczywiście nie tylko. Ściągawki bywają zrobione niedbale, na małych często niechlujnych kawałkach papieru, ale można też spotkać prawdziwe dzieła sztuki – wykonane z ogromną starannością i dbałością o formę i szatę graficzną. Patrząc na ten małe dzieła sztuki, zastanawiam się czasem, czy nie warto by stworzyć muzeum ściąg lub co najmniej wystawy… Ściągawki – i te byle jakie i te dopracowane  - znajdują się na ogół w piórnikach, rękawach uczniowskich bluz lub w kilku innych miejscach, których raczej nie powinnam zdradzać. Wszystko zależy od pomysłowości. Jaki jest ich cel? Wiadomo – te mini karteczki ratują nas w wielu sytuacjach, pomagając w uzyskaniu wyższych ocen. Wszystko jasne, więc o czym tak naprawdę jest ten artykuł? Chodzi o zastanowienie się nad istotą zjawiska, jakim jest ściąganie… A to zagadnienie nie jest już tak proste.

            Podczas teoretycznych rozmyślań nasuwa się mnóstwo pytań i wątpliwości, które nie pojawiają się w naszych głowach na co dzień, gdy bez większego zastanowienia robimy ściągę, a potem wyciągamy ja na sprawdzianie. Aby uporządkować natłok myśli, zadałam kilka pytań jednemu z naszych pedagogów – Pani Aleksandrze Moroziewicz – nauczycielowi hiszpańskiego.

O: Co Pani myśli o ściągawkach?

A.M.: Moja polonistka zawsze powtarzała, że ściągawki są ok. Jednak, kiedy był sprawdzian, musiały zostać w domu. Miały służyć po prostu nauce i powtórzeniu materiału. To naprawdę niezły sposób.

O: A czy ściągała Pani kiedyś?

A.M.: Oj…<śmiech> parę razy się zdarzyło, ale wierz mi, nie czułam się z tym dobrze…

O.: Czy to prawda, że nauczyciel korzysta z konspektów? Przecież to też rodzaj ściągawki!

A.M.: Można powiedzieć, że konspekt jest pomocą dla nauczyciela, ale nie ma w tym nic złego. To po prostu element warsztatu pracy. Problem byłby wtedy, gdyby nauczyciel nie umiał

przeprowadzić lekcji bez takiego konspektu, a takie sytuacje chyba się nie zdarzają.

O.: Jeszcze jedno pytanie: Czy jako nauczyciel potępia Pani ściąganie?

A.M.: Uważam, że każdy sprawdzian, czy nawet kartkówka mają na celu zdiagnozowanie postępów ucznia. Mają dostarczać informacji dla samego ucznia i jego nauczyciela na temat tego, co już zostało zrobione, a nad czym należy jeszcze pracować. Bez takiej rzetelnej informacji oszukujemy sami siebie. W końcu przecież nie uczymy się dla ocen… tak przynajmniej powinno być.

            Po rozmowie z przedstawicielami ciała pedagogicznego zadałam kilka podobnych pytań moim kolegom z klasy – Dominikowi i Kajtkowi. Zgodnie stwierdzili, że ściągawki są nieodzowne w sytuacjach awaryjnych. Nie zawsze przecież zdążymy nauczyć się wszystkiego, a szkoda zmarnować sobie oceny z powodu jednego nieprzygotowania do sprawdzianu.

            A co na ten temat największa ściągawka świata – INTERNET? Poczytajmy:

Na uniwersytecie w Sofii - najstarszej bułgarskiej wyższej uczelni - powstaje muzeum... ściągawek - informuje dziennik "Nowinar". Na pomysł wpadł dziekan wydziału historycznego uczelni, prof. Iwan Iłczew, kiedy na tegorocznych egzaminach wstępnych na historię złapano aż 27 ściągających. W dalszym ciągu najbardziej rozpowszechniona jest ściągawka papierowa, zwana po bułgarsku "pisztow" (pistolet) - długi, zwinięty w harmonijkę wąski kawałek papieru. "Nigdy nie potrafiłem zrozumieć, jak można odczytywać tak drobne literki, którymi napisane są klasyczne ściągawki i ile czasu trzeba, żeby je przygotować" - mówi profesor. W ciągu długoletniej pracy na uniwersytecie prof. Iłczew widział już ściągawki w pończochach, przywiązane gumką kartki, które same wracają do kieszeni, długie teksty napisane na rękach, kartki z najdziwniejszymi kodami, których opanowanie jest trudniejsze od nauczenia się danego przedmiotu. Wraz z postępem techniki, w ostatnich latach do ściągania zaczęto masowo stosować telefony komórkowe i MP3, chociaż jeszcze w latach 70. dokonywano prób dyktowania z pobliskich pomieszczeń - przypomina dziekan. Uważa on, że komórki wykorzystywane podczas nieuczciwego procederu powinny być konfiskowane. W tym roku egzaminatorzy spotkali się z dwiema jednakowo brzmiącymi pracami. Zainteresowanie nimi wzbudziło użyte w obydwu nietypowe słowo. Autorów nie złapano na gorącym uczynku, a uznane za nieważne obydwa opracowania trafią do muzeum.

No proszę, czyli to zjawisko międzynarodowe…  Problem pozostaje więc otwarty… Trudno bowiem jednoznacznie osądzić to zjawisko. Co na przykład z rzeczami, które musimy zaliczyć, a które na pewno nigdy nam się nie przydadzą? Czy nie szkoda energii na ich pamięciowe opanowanie? Ale z drugiej strony, skąd tak naprawdę możemy teraz wiedzieć, jaka wiedza przyda się nam w życiu? A i pamięć należy ćwiczyć, bo -  jak mówi moja polonistka – organ nieużywany ulega degradacji… Pomyślcie o tym podczas robienia następnej ściągawki…

Muszę kończyć, bo wybieram się do lekarza. Hmm, mam nadzieję, że nie ściągał na studiach medycznych…

 

Ola Kwiecień

Jestem jeszcze, a może trzeba powiedzieć: będę już tylko kilkanaście dni, uczniem         klasy 3 ,,a" Gimnazjum nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie - rocznik 2007-2010.
25 czerwca pożegnam się wspólnie z koleżankami i kolegami z murami ,,Dwójki".
Jak ten czas pędzi… To już koniec gimnazjum! Trzy lata przeminęło bezpowrotnie jak błyskawica. Nie uważam tych chwil i radosnych, i czasami trudnych za stracone.             Wręcz przeciwnie. Lata spędzone wspólnie z nauczycielami i wpajanie przez nich wiedzy do naszych często "ospałych" głów wyszło nam, mam nadzieję, na dobre.
Ten mimo wszystko beztroski czas na pewno zapadnie na długo w naszej pamięci. Mówi się trudno, czas płynie i musimy opuścić ,,Dwójkę" i iść dalej do nowego, nieznanego nam liceum czy technikum. Rozejdziemy się w różne strony, ale tak jak w słowach hymnu Gim.2 postaramy się uczyć, bo ,,(...) Wciąż jesteśmy jeszcze młodzi, by nie wypaść w życiu źle".
            Słowa podziękowania składam Dyrekcji i wszystkim Nauczycielom,                              a w szczególności mojej Pani Wychowawczyni - Beacie Karwowskiej za trud włożony          w nasze wychowanie przez te trzy lata.
Zawsze, ze szczególnym wzruszeniem wspominać będę wszystkich moich współtowarzyszy ,,szkolnej doli i niedoli". Dziękuję Wam, koleżanki i koledzy, za wspólnie spędzone dni,        a słowa refrenu hymnu niech będą naszym wspólnym podziękowaniem !
,, Dwójka kształci, wychowuje,
Uczy także życia nas.
Dziś mówimy jej dziękuję
Za ten poświęcony czas."

                                                                                              Wojtek Krzyżanowski

Bardzo się ucieszyłam, widząc, że na stronie „Dwójki” znajduje się miejsce na gimnazjalne wspomnienia. Pomyślałam, że warto sięgnąć pamięcią do chwil spędzonych      w tej szkole, bo były one naprawdę miłe. Należę do pierwszego rocznika – tego eksperymentalnego, od którego rozpoczynało się funkcjonowanie nowego typu szkół, jakim były gimnazja. Pamiętam do dziś pierwsze chwile na Lwowskiej. Obawiałam się, że jako spokojna osoba zginę w tłumie. A jednak szybko znalazłam przyjaciół. Atmosfera była naprawdę dobra, a przyczynili się do tego nie tylko moi rówieśnicy, ale i nauczyciele. Nie zdarzyło mi się, aby któryś z nich zawiódł mnie w jakiś sposób, czy odmówił pomocy.

Najlepsze wspomnienia wiążą się jednak z wycieczkami i szkolnymi dyskotekami. Zawsze czekaliśmy na nie niecierpliwie i prawie zawsze nauczyciele dawali się namówić na przedłużenie zabawy.

            Serdecznie pozdrawiam wszystkich nauczycieli „Dwójki”, a młodszym kolegom życzę, by w przyszłości równie dobrze jak ja wspominali ten okres życia.

 

                                                                                                                      Anka S.

MOJA „DWÓJKA”


Jestem uczennicą klasy III „A” Gimnazjum nr 2 w Lublinie. Niedługo pożegnam się z murami tej szkoły. Zbliżający się koniec edukacji gimnazjalnej zachęca do wspomnień. Wydaje się, że tak niedawno, z niepewnością, przekraczałam próg nowej szkoły. A tu już mijają trzy lata. Był to czas wytężonej pracy, która nie zawsze przekładała się na super oceny. Niestety, nic za darmo. Jeżeli chce się coś osiągnąć, trzeba wykazać się wytrwałością i samozaparciem. Te cechy zawsze rozwijała we mnie moja mama, ale także moi nauczyciele. Oprócz przekazywania wiedzy i praktycznych umiejętności, uczyli jak żyć i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Byli otwarci, zawsze potrafili wysłuchać, starali się rozwiązać każdy problem. Dzięki temu wiele się nauczyłam. Mogłam rozwijać również moje zainteresowania. W szkole odbywają się zajęcia sportowe oraz liczne koła zainteresowań, przygotowujące do olimpiad przedmiotowych i konkursów. Najbardziej lubiłam konkursy z biologii i plastyki. Dzięki konsultacjom z Panią Beatą Karwowską – nauczycielką biologii, zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych oraz tytuł laureata etapu okręgowego XXII edycji konkursu pod hasłem „Mój las”.

Szczególnie ciepło myśleć będę o wolontariacie, w którym podejmowałam różne działania na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkoły brałam udział w akcjach zbiórki funduszy i produktów żywnościowych, pomagałam w wysyłaniu podziękowań dla dobroczyńców placówki, byłam na otwarciu nowego domu hospicjum, organizowałam kiermasze świąteczne, z których dochód zasilał konto hospicjum. Zawsze podziwiałam Panią Elżbietę Kutyłę, która sprawuje pieczę nad grupą wolontariuszy gimnazjum. Udzielało nam się jej zaangażowanie, dobre serce i poczucie humoru.

Szkoła to jednak nie tylko nauka. W czasie tych trzech lat zorganizowaliśmy wiele uroczystości rocznicowych, dni otwartych, przedstawień, wyjść do kina i do lubelskich muzeów. Jednak najważniejszą imprezą dla mnie, a z pewnością dla moich rówieśników także, był bal gimnazjalny.

Zawsze ze wzruszeniem wspominać będę wszystkich nauczycieli, koleżanki i kolegów. Jestem pewna, że trud pedagogów i moja ciężka praca zaowocują w przyszłości.


Kasia Filip


Mamy się czym pochwalić!

 

 


DWÓJKA” - JAKO JEDYNA SZKOŁA Z LUBLINA -

 

- OTRZYMAŁA WYRÓŻNIENIE W TEGOROCZNYM

 

KONKURSIE PAPIESKIM

 

ŻYŁ DLA NAS – ŻYJE Z NAMI”


W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w „KONKURSIE PAPIESKIM”. Choć należy on do konkursów kuratoryjnych, ma jednak zupełnie inny charakter. Biorący w nim udział muszą zaplanować, zrealizować, a także odpowiednio udokumentować przedsięwzięcie (w formie projektu, programu lub innego typu działań) dotyczące wdrażania w życie przesłania Jana Pawła II.

Społeczność naszego gimnazjum podjęła decyzję, że warto podzielić się przy tej okazji doświadczeniami wynikającymi z pracy w wolontariacie. Tak też się stało. Na projekt zaprezentowany przez „Dwójkę” złożyły się teksty literackie, zdjęcia, przykładowe scenariusze imprez, artykuły szkolnego koła dziennikarskiego, prace plastyczne. Wszystkie te materiały stały się sugestywną ilustracją działań na rzecz potrzebujących. Wyróżnienie, które zdobyliśmy, świadczy o tym, że jury doceniło nasz wkład pracy, a przede wszystkim otwarcie na drugiego człowieka.

Przy realizacji projektu pracowała niemal cała szkoła. Całość koordynowały Panie: Małgorzata Brzozowiec, Elżbieta Kutyła i Ewa Borkowska.


Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Przedmiotowy z Biologii
 
 
Dnia 29 maja 2009 r. na KUL-u odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Nasza uczennica Aneta Koręba z klasy 3a uzyskała tytuł laureata konkursu przedmiotowego z Biologii, uzyskując najwyższą liczbę punktów w województwie. Uczennicę przygotowywała p. Beata Karwowska.
 
 

Minął kolejny rok szkolny. 26 czerwca pożegnaliśmy się z kolegami kończącymi klasy trzecie. Na uroczystym

zakończeniu Roku Szkolnego 2014 / 2015

"najlepsi z najlepszych" odebrali świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody i dyplomy za sukcesy w licznych konkursach. Jak każdego roku nagrodzona została duża grupa uczniów aktywnie działających w wolontariacie. Po krótkiej części artystycznej pożegnaliśmy się z wychowawcami,  kolegami i ....

witajcie wakacje!!!

 

  

 

     

 

  

 

     

 

  

 

 

 

 

  

 

    


 
 
 
  
 
 
  
 
 

25 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wybrali się na

wycieczkę do Warszawy.

Już na pierwszym postoju "Pod Delfinkami" rozpoczęła się dobra zabawa.

 

  

 

 

 

 

 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego, który wywarł duże wrażenie nie tylko na kolegach uczących się i trenujących piłkę nożną w klasach pod patronatem MOTORU LUBLIN. Porównując go z nowym stadionem Arena Lublin nie znaleźliśmy powodów do wstydu. 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 W Złotych Tarasach zjedliśmy obiad i odzyskaliśmy siły do dalszego zwiedzania. Ostatnim przystankiem było Centrum Nauki Kopernik- bardzo lubimy "muzea", w których można wszystkiego dotknąć. Bardzo szybko minęły nam dwie godziny nauki, poznawania w praktyce praw fizyki, zjawisk przyrodniczych i doświadczeń z różnych dziedzin nauki. 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

Zmęczeni zabawą i w dobrych humorach wróciliśmy do Lublina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UCHODŹCY – 20 CZERWCA

POZNANIE – DIALOG – WSPARCIE

        

19.06.2015 r., jako opiekun szkolnego koła wolontariatu, wzięłam udział w obchodach Światowego Dnia Uchodźcy zorganizowanych przez Centrum Wolontariatu. Impreza odbyła się w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków.

Na spotkanie zostali zaproszeni mieszkający w Lublinie uchodźcy m.in. z Czeczenii, Ukrainy, Syrii; mówili o problemach migrantów, swoich marzeniach, dzielili się wrażeniami z pobytu w naszym kraju .Dziękowali również wolontariuszom z Centrum Wolontariatu za okazaną pomoc i życzliwość.

         Myślą przewodnią uroczystości było hasło :

POZNANIE – DIALOG – WSPARCIE.

         W widowisku artystycznym aktorzy Teatru IPN w sugestywny sposób ukazywali problemy migrantów, na przykład poprzez  motyw otwieranych i zamykanych walizek. Sympatię publiczności wzbudził również zespół pieśni i kultury czeczeńskiej „ Gwiazdy Czeczenii” z  tradycyjnymi tańcami Kaukazu. 

         ŚWIATOWY DZIEŃ UCHODŹCY  to święto ustanowione przez ONZ w 2000 roku, aby przypomnieć światu o losie uchodźców, ich prawach i marzeniach. Święto ma pomóc obywatelom państw, do których trafili uchodźcy, bardziej otworzyć się na ich problemy, ale też na bogactwo, jakie ze sobą przynoszą.

 

Opiekun szkolnego koła wolontariatu

Elżbieta Ducin
 


  

 
 

 

Wycieczka do NBP

       

 

 

         11 czerwca miała miejsce wycieczka edukacyjna, połączona z warsztatami, do Narodowego Banku Polskiego w Lublinie. Obejrzeliśmy unikatowe polskie monety oraz wystawy:

  • ·         Królewskie Monety
  • ·         Poczet królów i książąt polskich
  • ·         Skarby Stanisława Augusta
  • ·         Historia monety polskiej

W sposób bardzo ciekawy opowiedziała nam wszystko na temat polskich monet, roli NBP pani Ewa Waszkiewicz, za co serdecznie jej dziękujemy, kl.2b z opiekunkami p. Teresą Stróżak i Renatą Śniadecką-Mandryk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo i pomoc!

        

        11 czerwca 2015 r w czwartek miała miejsce pogadanka poprowadzona przez Adama Radziszewskiego na temat bezpiecznego spędzania czasu  w wakacje, szczególnie nad wodą. Spotkanie było połączone ze zbiórką pieniędzy dla naszego byłego ucznia Rafała Kotowicza, który doznał ciężkiego urazu kręgosłupa wskutek niefortunnego skoku do wody. Nasz kolega jest sparaliżowany i wymaga kosztownej i długiej rehabilitacji. W niesienie pomocy włączyły się wszystkie klasy oraz nauczyciele.

 

Koordynatorzy akcji:

Adam Radziszewski

Elżbieta Gustaw - Ducin

Renata Śniadecka-Mandryk

Dorota Gozdalska

   


 


 

 

Warsztaty fotograficzne klasy 2 b – jak zrobić dobre zdjęcia wakacyjne

           

         W piękną, słoneczną środę 10 czerwca poszliśmy do malowniczych wąwozów w naszej dzielnicy. Jako, że jesteśmy klasą artystyczną, to chcieliśmy poznać technikę fotograficzną. Zrobić dobre zdjęcie to prawdziwa sztuka. Słowo fotografia wywodzi się z języka greckiego i oznacza „rysowanie światłem”. Bez światła nie ma zdjęcia.  Warsztaty w sposób arcyciekawy poprowadził pan Andrzej Misztal, z Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie. Dowiedzieliśmy się od niego o sposobach ustawienia się do zdjęcia gdy świeci ostre słońce, do czego służy ekran fotograficzny, obiektyw szerokokątny, jak wykonać zdjęcia dużych obiektów, na tle których chcemy umieścić postać człowieka. Zrozumieliśmy co to jest linia horyzontu oraz poznaliśmy jakie są rodzaje planów fotograficznych. Już na  pierwszej lekcji  otrzymaliśmy mnóstwo informacji. Z pewnością będziemy chcieli się spotkać z panem Andrzejem Misztalem jeszcze wielokrotnie.

            Dziękujemy Panu bardzo za ciekawą lekcję, a paniom Dorocie Gozdalskiej i Renacie Śniadeckiej - Mandryk  za jej zorganizowanie.

   


  


 

AKCJA „ TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM” - 2015 r.

 

         Uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz zostali wyróżnieni zaproszeniem na koncert charytatywny, za okazane serce i pomoc chorym dzieciom z Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W ramach akcji „ Twój Dar Serca dla Hospicjum”  wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci – podopiecznych lubelskiego hospicjum. Łącznie przekazaliśmy 200 zł na konto fundacji.

Celem akcji jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka oraz kształtowanie współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Podsumowaniem działań wolontariuszy był wspomniany wyżej koncert w Ogrodzie Saskim, na który została zaproszona młodzież i dzieci z Lubelszczyzny, pomagające w działaniach wspierających lubelskie hospicjum.

 

         Serdecznie dziękujemy uczniom i Rodzicom za wkład w działalność wolontariatu w bieżącym roku szkolnym !

 

Elżbieta Ducin- opiekun szkolnego koła wolontariatu

 

Renata Mandryk - Śniadecka 

 
  


  


 

Finał konkursu „LUBLIN – MIASTO UNII”

 

 

16.06.2015 r. w naszym gimnazjum odbył się II etap szkolnego konkursu „ Lublin – miasto Unii” ( VI edycja)

            Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o Lublinie, wzmocnienie wśród młodzieży lokalnego patriotyzmu, a także uczenie współpracy w grupie.

            Pierwszy etap konkursu – pisemny test odbył się 16.04.2015 r. W drugim ( ustnym ) etapie podzieleni na drużyny uczniowie klas pierwszych i drugich odpowiadali na wylosowane pytania o trzech stopniach trudności. Rywalizacja między zespołami była zacięta, zwyciężyli uczniowie klasy  I B.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej.

 

Laureaci konkursu

 

I miejsce zajęła drużyna w składzie:

 

Dominika Kostrubiec

Klaudia Arciszewska

Liwia Saneluta

 

II miejsce drużyna w składzie:

 

Edyta Kondracka

Weronika Wołosiuk

Justyna Szember

 

Gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów!

 

Organizatorzy:

Elżbieta Ducin

Dorota Gozdalska

Renata Mandryk - Śniadecka

 

 

 

W dniu projektu gimnazjalnego pt:  " Największe odkrycia i wynalazki" grupa B4 z klasy 2b realizowała

projekt mówiący o powstaniu kinematografii.

Uczniowie: J. Piątek, J. Łuczkiewicz,N.Grzyb, J. Martyniak, A. Banach oraz R. Szybalski pod kierunkiem p. E. Borkowskiej zdobyli 1 miejsce razem z grupą p. T. Stróżak z tej samej klasy. Zwycięzcom gratulujemy efektów pracy,  zaangażowania oraz sukcesu!!!

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiamy piękne zdjęcia Edyty Kondrackiej z klasy 2 b artystyczno- informatycznej , które powstały podczas wycieczki plenerowej do Lubelskiego Ogrodu Botanicznego. Sesja nosiła tytuł

,, Święto wiosny"

i jak można zobaczyć na fotografiach jest to święto życia i koloru. Gratulujemy efektów!!!

 

  

 

 

 

  

    

Dnia 1 czerwca w Dzień Dziecka oprócz konkurencji sportowych na małej sali gimnastycznej odbył się konkurs plastyczny pt.:

„ Graffiti optymistycznie"

adresowany do uczniów zainteresowanych działaniami artystycznymi. W przedsięwzięciu brały udział 4 drużyny, które po wylosowaniu określonego hasła realizowały go grupowo w technice grafitti.

Zadanie trwało 2 godziny, po czym zostali wyłonieni laureaci: ·

1 miejsce zajęły 2 drużyny z klasy 1 b: D. Kostrubiec, K. Lewandowska oraz L. Saneluta, K.Arciszewska i K.Ciesielka

2 miejsce: Z. Żurawska 1b, K. Michalski 3b, N. Stępniewska 3b, M. Łotys 3b

3 miejsce: K. Stasiuk 3b, D. Wójcik 3b i A. Guminiak 3b

Serdecznie gratulujemy!!!

Dyplomy zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

  

 

 

 

 

 

Lekcja „ Jan Paweł II- przyjaciel młodzieży”

                W ramach przygotowania do konkursu o Janie Pawle II 21 maja 2015 r. odbyła się lekcja o polskim papieżu. Gościliśmy w szkole panią magister Joannę Tarasiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła uczestnikom konkursu biografię wielkiego Polaka. Na lekcji została wykorzystana prezentacja multimedialna.

W związku z zainteresowaniem uczniów tą postacią 8 czerwca 2015 roku zostanie zorganizowany konkurs „Jan Paweł II- przyjaciel młodzieży”.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału! 

REGULAMIN

 

DZIEŃ DZIECKA

„ZE SPORTEM MI DO TWARZY”

  1 czerwca zespół nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował festyn sportowy. Uczniowie wzięli udział w niecodziennych dyscyplinach :

 

BULE

Rekreacyjna gra towarzyska, w której kule należy umieścić jak najbliżej kulki punktowej zwanej „świnką”

PETECA

Gra lotką odbijaną za pomocą dłoni nad siatką. Lotkę (petece) należy skierować w pole punktowe przeciwnika.

TENIS ZIEMNY

Za pomocą rakiety tenisowej należy jak najdłużej odbijać piłkę umocowaną na elastycznej gumie.

KONKURS PLASTYCZNY:
"GRAFFITI OPTYMISTYCZNE"

…grupy losują "optymistyczne" tematy prac...

PRZECIĄGANIE LINY

Kto kogo na swoją stronę przeciągnie

SPRAWNOŚCIOWY TOR PRZESZKÓD

Jak najszybsze pokonanie toru przeszkód oraz wykonanie zadań sprawnościowych

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KLAS

Każdy uczeń startujący w grach i zabawach punktuje na konto klasy

Wyniki konkurencji:

 

1. BULE DZ.

I M-CE - KONDRACKA EDYTA - IIB

II M-CE OLSZEWSKA WERONIKA - IIC

II M-CE WOJCIECHOWSKA MARTYNA - IB

 

2. BULE CHŁ

I M-CE - KALITA KACPER - IA

II M-CE KASPRZAK JAKUB - IIA

III M-CE BŁASZCZAK ERNEST - IA

 

3. PETEKA DZ

I M-CE - MARCINKOWSKA WERONIKA - IIC

II M-CE WOJCIECHOWSKA MARTYNA - IB

II M-CE WOŁOSIUK WERONIKA - IIB

 

4. TOR PRZESZKÓD CHŁ.

I M-CE - FIŁOŃCZUK NORBERT - IA

II M-CE KALITA KACPER - IA

III M-CE SZYBALSKI ROBERT - IIB

 

5. TENIS

I M-CE - KRÓLIK MAREK - IIA

II M-CE KUCHARSKI JAKUB - IIA

III M-CE TRÓJNARA MATEUSZ - IIA

 

6.PRZECIAGANIE LINY

UDZIAŁ KLAS IA, IIA, IIB - CHŁ.

IIB, IIC - DZ.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 25 maja uczniowie klasy 2 b wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Spacer pośród pięknej,  wiosennej przyrody połączyli z sesją fotograficzną pt: ,, Święto Wiosny”. Fotografie miały ukazać  bogactwo kolorów i form majowej natury. Opiekę  podczas wyjścia sprawowały panie Ewa Borkowska i Aneta Kupracz. Wkrótce zaprezentujemy wybrane zdjęcia.

 

 

 

 

AKCJA „ GORĄCZKA ZŁOTA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „ Gorączka złota” zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Polega ona na zbieraniu monet o nominałach 1,2 i 5 groszy. Akcja ma na celu pozyskanie środków na organizację kolonii, działalność PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin.W działaniach tych promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Wolontariusze naszego gimnazjum zebrali pieniądze  o łącznej wartości 19 zł.

Dziękujemy uczniom  za zaangażowanie w akcję.

 

opiekun szkolnego koła wolontariatu

Elżbieta Ducin

 

 

 

 

Dnia 28 maja w  ratuszu na placu im. Władysława Łokietka w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego pt:

,,Wesoły Lublin".

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży czym świadczy ponad tysięcy zgłoszonych prac. Tym bardziej jesteśmy dumni z dwóch wyróżnień uczennic klasy 1b:

Klaudii Arciszewskiej i Liwii Saneluty.

Dyplomy i nagrody wręczał prezydent naszego miasta.


Serdecznie gratulujemy !!!

 

 

 

Dnia 26 maja odbył się konkurs językowy British Culture.  Uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu kultury Anglii, Walii, Szkocji oraz Północnej Irlandii. W konkursie wystartowały drużyny ze wszystkich klas,  za wyjątkiem klasy III b,  która jako jedyna nie zgłosiła swojego uczestnictwa. ( A niech żałują…) Uczniowie losowali pytania za 1, 2, 3 punkty w zależności od trudności zadań.  Ku zdziwieniu nauczycieli, pytania za 3 punkty, czyli najtrudniejsze,  cieszyły się największym powodzeniem.  Rywalizacja była ogromna i dopiero ostatnia runda pozwoliła wyłonić zwycięzców konkursu.

I miejsce klasa IIb

Monika Czop

Sebastian Sęczkowski

Justyna Szember

 

II miejsce klasa IIc

Dawid Woliński

Miłosz Dybich

Klaudia Ubińska

 

III miejsce klasa I b

Kaja Ciesielka

Dominika Kostrubiec

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!!!

 

  

 

 

 

 

 

Wycieczka szlakiem kultury żydowskiej

10.06.2014 uczniowie klasy I B uczestniczyli w wycieczce po Lublinie szlakiem kultury żydowskiej. Trasa prowadziła przez kirkut – nowy cmentarz żydowski przy ul. Walecznych, gdzie zostali pochowani m.in. przedstawiciele możnych rodów żydowskich. Kirkut zniszczony w czasie II wojny światowej został zrewaloryzowany w 1991 r. Dzięki staraniom rodziny Frenklów wzniesiono Mauzoleum – Izbę Pamięci.

Uczniowie zwiedzili również Jesziwę – wyższą szkołę żydowską, otwartą w 1930 r.

W pięknie odnowionym gmachu młodzież obejrzała dawne pomieszczenia słynnej na cały świat uczelni m.in. bożnicę, bibliotekę, czytelnię.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły zdjęcia dawnej dzielnicy żydowskiej.

            Wycieczka przybliżyła młodzieży historię przedwojennego Lublina, w którym ważną rolę odgrywała społeczność żydowska. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z wielokulturowością naszego miasta.

 

 Elżbieta Ducin – nauczyciel historii 

Renata Mandryk – Śniadecka – nauczyciel wos -u

 
 
  
            

Lublin, 23.06.2014 r

 


W każdej istocie tkwią zarodki  dobrego,
trzeba tylko umieć je odnaleźć.

Obowiązkiem nauczyciela jest odszukać je i rozwinąć

Lucy Maud Montgomery

 

PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY Z KLAS TRZECICH

            W  imieniu podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz nauczycieli Gimnazjum nr 2 w Lublinie
składamy serdeczne podziękowania
Uczniom klas trzecich oraz ich Rodzicom  za zaangażowanie w pracę charytatywną na rzecz Hospicjum.

Zachęcamy do dalszej pomocy ludziom wymagającym troski oraz współpracy

 ze szkolnym wolontariatem Gimnazjum nr 2.

Serdeczne podziękowania dla:

Magdaleny Biszczak, Weroniki Cywińskiej, Eweliny Komsty, Pawła Kożuszka,

Gabrieli Mrozek, Kingi Oroń, Karoliny Szymańskiej, Magdaleny Witkowskiej, Agaty Wolfram, Karoliny Burzak, Dominiki Zgierskiej, Katarzyny Mielnik, Agnieszki Pietruszki, Kamili Widz, Mateusza Susa, Szymona Szczepanka, Dawida Aleksandrowa, Karola Wardy, Weroniki Nowińskiej, Aleksandry Narodowiec, Aleksandry Goncikowskiej.

 

                                                                                                         opiekun szkolnego wolontariatu

  Elżbieta Ducin

 

MIĘDZYPRZEDMIOTOWE ZAJĘCIA TERENOWE

Z BIOLOGII I GEOGRAFII

DLA KLAS I

 

 

                 W dniu 23.06.2014 r. odbyły się międzyprzedmiotowe zajęcia terenowe z biologii i geografii dla klas I na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS.

                Uczniowie na kartach pracy wykonywali zadania związane z posługiwaniem się planem: orientowanie planu, mierzenie odległości przebytej trasy na podstawie skali planu, wyznaczali kierunki pośrednie i główne.

               Posługując się kluczem do oznaczania roślin, uczniowie rozpoznawali rośliny nagonasienne i okrytonasienne, zapisywali w tabelkach nazwy drzew oraz roślin zielnych w języku polskim  i  łacińskim, podawali typ kwiatostanu i rysowali schematyczny rysunek danej rośliny.

              Pracę swoją zakończyli krótką historią na temat Ogrodu Botanicznego i Dworku Kościuszków.

 

 

 

 

  

 

   

 

 

   

 

      

 

 

,, Filmy o klasach sportowych i profilowanych funkcjonujących w lubelskich szkołach prowadzonych przez Gminę Lublin”

 

 

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

 

 

GIMNAZJA

 

 

LICEA 

 

Impreza sportowo – rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 2

„Odpoczywaj zdrowo i aktywnie”

 

 

                 Festyn sportowo - rekreacyjny jest atrakcyjna i pożyteczną formą spędzania czasu wolnego. Każdy uczestnik odnosi sukces a w konsekwencji podwyższa samoocenę. Okazją do zorganizowania festynu jest Dzień Dziecka, którego obchody w naszej szkole połączone są z Dniem Sportu.

 

  

        

                 Integracyjna impreza skupiła w niedzielę 1 czerwca 2014r. uczniów, rodziców i nauczycieli. Miejscem przeprowadzanych konkurencji były obiekty sportowe przy Gimnazjum Nr 2.

      

              Kształtowanie nawyku aktywności ruchowej, zapewnienie startującym aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji, wyrabianie nawyku czynnego uczestnictwa w imprezach rekreacyjnych - to wychowawcze cele, które spotkały się z dużym zainteresowaniem licznych uczestników.  Wszyscy uczniowie mieli możliwość wcześniejszego zapoznania się projektem imprezy, w celu zadeklarować chęci czynnego uczestnictwa. Właściwy przebieg i organizację zawodów zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego wspierani pomocą uczniów.

 

1.       PROGRAM IMPREZY:

                12.00  - 12.10    Uroczyste rozpoczęcie i powitanie uczestników.

                12.15 – 13.00   Zumba – wspólny taniec w formie rozgrzewki na boisku wielofunkcyjnym.

                13.00 – 14.00   Mecz piłki ręcznej dziewcząt – konkurs rzutów karnych

                12.15 – 14.30   Rozgrywki w piłkę nożną chłopców

                14.00    Zakończenie imprezy - rozdanie nagród

 

 

 

     

 

             Zumbę gościnnie poprowadziła absolwentka naszego gimnazjum Małgorzata Pietrzak – Lenart – instruktorka fitness w Klubie Pure Jatomi Fitness Lublin Plaza. W zajęciach tych uczestniczyła grupa uczennic z różnych klas oraz grupa zawodniczek piłki ręcznej UKS Dwójka. Uzupełnieniem dobrej zabawy były świeże i zdrowe napoje oraz owoce i słodycze przygotowane przez organizatorów.

 

 

 

         

             W meczach piłki nożnej rywalizowały drużyny klas pierwszych i grupa dzieci z MKS Kalina.

 

                       Były to cztery zespoły:

                                                 I miejsce – klasa I a – zespół 1

                                                II miejsce – klasa I a – zespół 2

                                                III miejsce – klasa I d

                                                IV miejsce - MKS Kalina

 

               Trzy pierwsze zespoły nagrodzone zostały pucharami, statuetkę  „Króla strzelców”  otrzymał Karol Rymarczyk z kl. I a (1 zespół) – zdobywca 9 bramek. Ponadto wszyscy uczestnicy  otrzymali słodycze. 

               Puchary i słodycze dla uczestników rozgrywek piłki nożnej ufundował UKS Dwójka i MKS Kalina. 

 

 

 

 

 

    

 

  

 

  

 

                Atrakcją festynu był mecz piłki ręcznej z udziałem zawodniczki Mistrza Polski - MKS Selgros Lublin – Kasi Wojdat- absolwentki naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się remisem i wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci okazjonalnych koszulek a zwyciężczyni konkursu rzutów karnych otrzymała wielką pluszową zabawkę. Nagrody ufundował UKS Dwójka.  To kolejny argument  potwierdzający integracyjny charakter festynu i dobry przykład udanej współpracy z absolwentami szkoły.

 

 

 

        

 Klasy drugie zakończyły realizację projektów edukacyjnych:
„Na czym polega fenomen wody?”

Zapraszamy do obejrzenia sprawozdania w zakładce :

PROJEKT 2013

  Zabrzmiał dzwonek szkolny oznajmiający
koniec Roku Szkolnego

2012/2013.

 

 

         

Gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników- dobrych i bardzo dobrych ocen na świadectwach
oraz sukcesów w licznych konkursach!

 

 


  

 


 

PRZYSZEDŁ CZAS NA

WAKACYJNE PRZYGODY!

                  

 

Do zobaczenia 1 września :) 

 

W dniu 13.06.2013 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów szkół podstawowych (SP10, SP23, SP24, SP25, SP44), którzy rywalizowali w pierwszym

 

Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. KEN
w Lublinie przy współudziale Klubu MKS "Kalina" oraz Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna.

 

Zespoły grały systemem "każdy z każdym" 2x7 min. O miejscach decydowały zgromadzone punkty, w dalszej kolejności bezpośredni pojedynek, bilans bramek, bramki strzelone i stracone. Spotkania stały na wysokim poziomie, dostarczając niesamowitych wrażeń sportowych. Nie zabrakło fantastycznych zagrań, pięknych i zaskakujących bramek oraz walki na całym boisku. Bój o pierwsze miejsce toczył się do ostatniego meczu. 

 

Klasyfikacja końcowa:

                        1. SP44

                        2. SP23

                        3. SP24

                        4. SP10

                        5. SP25

 

Podczas uroczystego zakończenia turnieju drużyny otrzymały puchary oraz dyplomy, a zawodnicy medale i słodycze.

 

Wyróżnienie indywidualne otrzymał

Jakub Kot (SP44)

zdobywca korony króla strzelców.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy opiekunom drużyn, organizatorom oraz fundatorom nagród.

 

 

   

 

   

  

  

  

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

 

  


  


  


 

 


 

 

"Dzień Radości"

 

        26.06.2012 odbył się na terenie pobliskiej parafii ks. Salezjanów festyn rodzinny: "Dzień Radości". Najwięcej atrakcji przeznaczonych było dla uczniów szkół podstawowych, ale na imprezie pojawili się również niektórzy gimnazjaliści "Dwójki" ;) Jednym z programów był pokaz armwrestlingu w wykonaniu Dawida Capały i Łukasza Dobrzyńskiego oraz pełnienie przez nich roli sędziów podczas zmagań. Poniżej umieszczamy zdjęcia z festynu.

   
 
 

 
  


  


  


  


 

Filmy z festynu (ale tylko o tematyce armwrestlingowej) znajdziecie TU

22  czerwca  2012

 

 

LAUREATKI KONKURSU HISTORYCZNEGO NA SPOTKANIU 
Z PREZYDENTEM MIASTA LUBLIN.

22 czerwca 2012 r. w Zespole Szkól nr 5 im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Lublin
z laureatami konkursów przedmiotowych i artystycznych. Wśród wielu gości z lubelskich gimnazjów
znalazły się również uczennice Gimnazjum nr 2 im.Komisji Edukacji Narodowej:

Sara Prażmo z kl. III a i Magdalena Dwornicka z kl. II a. 

Społeczność naszej szkoły składa serdeczne gratulacje obu dziewczynkom i życzy dalszych sukcesów.

 

 

 

 


 

21 czerwca 2012

 

 

 
 
 

 

ZAPRASZAMY  NA KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJALNYCH

który odbędzie się
dnia 26.06.2012 r. (wtorek)
 
w godz. 12.30 – 14.00
w holu na parterze w budynku gimnazjum

 

 

 

Wykaz podręczników do gimnazjum na rok szkolny 2012/2013 jest dostępny na drzwiach wejściowych budynku
oraz na stronie internetowej:  www.gimnazjum2.lublin.pl

 

20 czerwca 2012

 

 Dnia 19 czerwca 2012 odbyła się wycieczka międzyprzedmiotowa klas pierwszych do

Ogrodu Botanicznego.

 Poznawaliśmy rośliny i w promieniach słońca wdychaliśmy świeże powietrze. Panie, które opiekowały się nami zadbały, abyśmy się nie nudzili. Uzupełnialiśmy biologiczno-geograficzne karty pracy i zacieśnialiśmy więzi między klasami.  Podczas krótkiej przerwy przy stolikach barowych odbyło się porównywanie kart z odpowiedziami i uzupełnianie płynów :). Wcinaliśmy lody i śmialiśmy się do siebie. Nastroje (i lody) były wyborne.

Kinga Oroń kl.1b

 

 
   
 
Czeka nas spotkanie z przyrodą.
 
 
  
 
  
 
Najważniejsza jest praca zespołowa.
 
 
     
 
   
 
 
 
 
 
 
 
Chwila relaksu nad wodą.
 
 
  
 
  
 
 Szkoda, że na zdjęciu nie można zachować zapachów...
 
 

 Zasłużony odpoczynek.

 1czerwca 2012

 Tradycyjnie Dzień Dziecka  w "DWÓJCE" jest

świętem młodych sportowców.

 Kiedy uczniowie klas drugich prezentowali swoje projekty gimnazjalne- w wielu miejscach szkoły odbywały się zawody sportowe. Uczniowie zabawę połączyli z walką o medale

DNIA SPORTU.

Zmagania trwały w sali gimnastycznej.....

   

 

...na boiskach...

 

 

...a nawet w i obok :) sali armwrestlingu... 

 

  

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Wszystkim organizatorom i uczestnikom 

dziękujemy

za wspólną zabawę.

26 maja 2012

 

 

PROJEKT ACHIEVE YOUR GOAL

 

                W dniach 22-25.05.2012 w ramach projektu Achieve Your Goal w naszej szkole odbywały się zajęcia językowe prowadzone przez  praktykantów z całego świata. Pomysłodawcą projektu jest organizacja AIESEC, która w Lublinie działa pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej i zajmuję się promowaniem aktywnego modelu uczenia się w multikulturowej atmosferze, a także rozbudowywaniem globalnej sieci kontaktów.

            A oto nasi lektorzy:

Katrina Wong (Singapur)  

Kandice Hui (Hong Kong)  

Callie Lytle (Kanada)  

Anna Likhanova (Ukraina)  

Yu Chia Chen (Tajwan)   

Jess Lucas (USA)

           Tematyka warsztatów dotyczyła przede wszystkim kultury i obyczajów poszczególnych krajów a także komunikacji interpersonalnej. Uczniowie klas dwujęzycznych mieli okazje poznać ciekawostki związane z kulturą i historią różnych państw, a także mogli doskonalić umiejętności językowe poprzez konwersacje z lektorami. Tygodniowe warsztaty językowe zostały zakończone na sportowo w mistrzowskim stylu!!! Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się lekcję z lektorkami z Ukrainy i Tajwanu. Uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje multimedialne a następnie próbowali zgłębić podstawy alfabetu ukraińskiego oraz pisma chińskiego.

          Zajęcia okazały się świetnym pomysłem na skuteczną naukę języka angielskiego i nie tylko!!!

  

 

 

 

22 czerwca 2011

ŻEGNAJ SZKOŁO!

WITAJCIE WAKACYJNE PRZYGODY!

          

 

 

 

1 czerwca 2011

 

 

Było przyjemnie tego dnia
nie tylko młodzieży
 

Obchody Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 2 w Lublinie sprawiły przyjemność również dorosłym. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni sprawdzali się przy wyciskaniu sztangi leżąc, inni przeciągali linę, rzucali do kosza i zmagali się w wieloboju. Także artyści znaleźli swoje miejsce na konkursie plastycznym.

Na koniec Pani Dyrektor zafundowała uczniom kiełbaski na grilla :)

 

     

   

         

  

      

   

 

31 maja 2011

 

 Klasy drugie zakończyły z sukcesem realizację projektów edukacyjnych!!!

Zapraszamy do obejrzenia sprawozdania w zakładce :

PROJEKT 2011

DZIEŃ DZIECKA W GIMNAZJUM NR 2
 
 
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Dziecka w atmosferze rywalizacji sportowej.Mogli spróbować swoich sił w licznych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach Dnia Sportu.Dawka glukozy w cukierkach, którymi obdarowywał gimnazjalistów Samorząd Szkolny, niewątpliwie przyczyniła się do odniesionych sukcesów.
SAMORZĄD SZKOLNY GIMNAZJUM NR 2 serdecznie dziękują RADZIE RODZICÓW i jej przewodniczącemu
Panu ANDRZEJOWI ZIĘBIE za wyasygnowanie sumy pieniędzy na zakup cukierków dla uczniów naszej szkoły .
Opiekunowie Samorządu:Elżbieta Kutyła i Piotr Filipiak

Agnieszka Gaponik
Gimnazjum nr 2 im. Komisji Edukacji
Narodowej w Lublinie
ul. Lwowska 11


 

Przez wiedzę do serca,
czyli moje refleksje po udziale w grze miejskiej
LUBLIN WIELU KULTUR 2010Zawsze lubiłam wyróżniać się z tłumu. Gdy byłam młodsza, rówieśnicy tolerowali moją odmienność. Kiedy stałam się nastolatką, wszystko, co było we mnie nietypowe, stawało się przedmiotem kpin lub co najmniej zdziwienia. Często czułam się izolowana z naprawdę błahych powodów. Nie wiem, dlaczego młodzi ludzie tak bardzo lubią się do siebie upodabniać. W pewnym wieku liczy się po prostu akceptacja grupy, a nie własne zdanie, gust, czy poglądy. Niestety, niektórzy wcale nie wyrastają z takiej postawy. Niekiedy całe życie próbują jedynie się dostosować, przybrać barwy ochronne.

SPRZATANIE ŚWIATA 2009 ”Dnia 27 kwietnia 2009 roku z okazji Dnia Ziemi została zorganizowana akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” przy współpracy z Urzędem Miasta Wydziałem Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Lubelską Fundacją Ochrony Środowiska Naturalnego

W akcji wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczestnicy zaopatrzeni w worki i rękawice ochronne porządkowali teren osiedla Kalinowszczyzna oraz teren szkoły.


Cele edukacyjne akcji:


  • Kształtowanie zachowań ukierunkowanych na dbanie o czystość środowiska lokalnego

  • Wyzwalanie postawy aktywnej wobec zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania

  • Ukształtowanie trwałych postaw ekologicznych, którymi uczniowie będą się kierować w przyszłości

  • Pogłębianie poczucia odpowiedzialności za własne działania,


Koordynator akcji : Beata Karwowska