Co to jest klasa dwujęzyczna?

 


Klasa dwujęzyczna to klasa, w której uczymy się języka angielskiego przez sześć godzin w tygodniu, a nauczanie trzech przedmiotów (w naszej szkole są to biologia, fizyka i chemia ) odbywa się częściowo po polsku, a częściowo po angielsku. Naszym celem jest zapewnienie uczniom możliwości opanowania języka angielskiego na wysokim poziomie z bogatym słownictwem z różnych dziedzin. Nie rezygnujemy przy tym z wysokiego poziomu kształcenia ogólnego, umożliwiającego naszym absolwentom napisanie egzaminu gimnazjalnego.
 

Jak dostać się do klasy dwujęzycznej?Właśnie kończysz szkołę podstawową i masz zdolności językowe? Jesteś ambitny i chciałbyś uczęszczać do dobrej szkoły? Przyjdź na test predyspozycji językowych i sprawdź się! Jeśli masz predyspozycje językowe oraz zamiłowanie do nauki języka angielskiego to ta klasa jest z pewnością dla Ciebie
 1. Zasady rekrutacji; Aby zostać przyjętym do klasy dwujęzycznej, powinieneś:
  • Mieć ocenę przynajmniej dobrą z języka angielskiego;
  • Wykazać się co najmniej dobrym zachowaniem;
  • Wykazywać zainteresowanie językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych;
  • Uzyskać pozytywny wynik z testu predyspozycji językowych;
  • Być otwartym na kontakty z obcokrajowcami w języku angielskim;
  • Chętnie nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami z zagranicy.
 2. Oferujemy
  • Intensywną naukę j. angielskiego - w pierwszej klasie w wymiarze sześciu godzin tygodniowo;
  • Wprowadzanie od drugiej klasy podstawowego słownictwa specjalistycznego z takich przedmiotów, jak biologia, fizyka, chemia;
  • Ścisłą współpracę z wydawnictwami językowymi oraz biblioteką British Council;
  • Udział w projektach multimedialnych i innych projektach krajowych i europejskich;
  • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną posiadającą przygotowanie do nauczania w klasie dwujęzycznej (z przedmiotów: biologia, fizyka, chemia);
  • Nowatorskie metody i atrakcyjne formy nauczania j. angielskiego;
  • Bezpłatne podręczniki do nauki języka angielskiego;
  • Przyjazną i miłą atmosferę podczas zajęć;
  • Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne służące poszerzeniu zainteresowań uczniów;
 3. Zasadą nauczania dwujęzycznego jest realizacja polskiego programu kształcenia w wersji dwujęzycznej, co oznacza, że uczeń przyswaja i użytkuje tę samą wiedzę w dwóch językach.
 4. Korzyści z nauki w klasie dwujęzycznej
  • Po zakończeniu nauki w klasie dwujęzycznej uczeń będzie miał możliwość kontynuacji i dalszego rozwoju w szkołach ponadgimnazjalnych w Lublinie;
  • Nauka języka angielskiego w takiej formie stwarza ogromne szanse w dalszym życiu - nasi absolwenci będą mieli szansę, by stać się specjalistami w różnorodnych dziedzinach biegle władającymi językiem angielskim;
  • Profesjonalizm nauczycieli i poziom nauczania zapewnia efektywne przygotowanie do konkursów językowych oraz egzaminów z języka angielskiego;
  • Zdobyta wiedza i umiejętności staną się w przyszłości atutem podczas po¬szukiwania atrakcyjnej pracy.

 

 

Trening w L.C.E.Z.

 

 Dzięki pomocy P. Andrzeja Zięby-przewodniczącego rady Rodziców, 04.02 przeprowadziliśmy trening na siłowni w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej. Miejmy nadzieję, że w przyszłości w naszej szkolnej sali do armwrestlingu znajdzie się podobny sprzęt lub jeszcze bardziej profesjonalny ;)

 

Ćwiczenia aerobikowe jako forma rozgrzewki

 

ZAWODY MIĘDZYGIMNAZJALNE

 

I miejsca Bartka Bieleckiego i Julka Mężyńskiego w swoich kategoriach!

18.02.2010 odbyły się w naszym gimnazjum zawody siłowania na rękę (prawą) o Puchar Dyrektora Szkoły, z udziałem Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 6. Rangę turnieju podniosła obecność, w roli sędziego głównego zawodów, p. Beaty Stelmaszczuk, wielokrotnej mistrzyni Polski w armwrestlingu, reprezentantki kadry narodowej na mistrzostwach Europy i Świata, doświadczonej sędziny i instruktorki tej dyscypliny. Ceremonię rozpoczęło przywitanie uczestników imprezy i zgromadzonych gości przez p. Dyrektor Gimnazjum. Następnie p. Grzegorz Łasocha omówił przekrojowo historię powstania dyscypliny, a p. Beata Stelmaszczuk przepisy i zasady siłowania na ręce.

Rywalizację przeprowadzono w 4 kategoriach wagowych:

do 57 kg,do 65 kg.,do 75 kg,powyżej 75 kg oraz oddzielnie w kategorii OPEN, w której zmierzyli się zwycięzcy wymienionych wcześniej kategorii.

W trakcie przerw pomiędzy poszczególnymi rundami, nie brakowało chętnych do zasięgnięcia fachowych opinii u p. Beaty bezpośrednio przy stole do siłowania, co rodzi nadzieję, że w przyszłości może narodzi się w Lublinie gwiazda polskiego lub nawet światowego formatu w armwrestlingu...

Rywalizację w kategorii do 75 kg oraz kategorii OPEN zdominował Bartek Bielecki, uczeń I klasy naszego gimnazjum a zarazem zawodnik szkolnej sekcji armwrestlingu. Na uwagę zasługuje fakt, że Bartek w kategorii OPEN rozegrał walkę ze starszym zawodnikiem (rocznik 94) i o prawie 30 kg cięższym! Jest duża szansa, że w obecnym roku, Bartek otrzyma nominację na Mistrzostwa Polski Juniorów!

Należy podkreślić, że w kategorii do 65 kg zwycięzcą okazał się Juliusz Mężyński, na co dzień również trenujący w sekcji.

Pozostali zawodnicy naszej sekcji, uczniowie klas pierwszych: Jarek Sobczak, Andrzej Pochodyła oraz Łukasz Dobrzyński też dzielnie stawili czoła rywalom i mimo nieznacznie przegranych pojedynków cieszy fakt, że zdobywali tzw. „przewagę nadgarstka”, a biorąc pod uwagę, że walczyli z zawodnikami z klas trzecich, ich postępy oraz determinacja zasługują na duże uznanie!

Finaliści poszczególnych kategorii otrzymali medale, zwycięzcy kategorii OPEN został wręczony puchar, natomiast każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom. Puchar, medale oraz dyplomy wręczała p. Dyrektor Gimnazjum – Anna Sobowiec wspólnie z p. Beatą Stelmaszczuk, oraz przedstawicielem Rady Rodziców, p. Andrzejem Ziębą.

W trakcie trwania imprezy wykonano szereg pamiątkowych fotek.

Wyniki rywalizacji:

kategoria do 57 kg:

I m-ce: Mucha Grzegorz, Gimnazjum nr 5

II m-ce: Pochodyła Andrzej, Gimnazjum nr 2

III m-ce: Dobrzyński Łukasz, Gimnazjum nr 2

 kategoria do 65 kg:

I m-ce: Mężyński Juliusz, Gimnazjum nr 2

II m-ce: Woliński Mariusz, Gimnazjum nr 6

III m-ce: Kalinowski Maciej, Gimnazjum nr 5

kategoria do 75 kg:

I m-ce: Bielecki Bartłomiej, Gimnazjum nr 2

II m-ce: Możdżeń Adrian, Gimnazjum nr 5

III m-ce: Trybuchowicz Tomasz, Gimnazjum nr 6

kategoria pow. 75 kg:

I m-ce: Sokołowski Kamil, Gimnazjum nr 6

II m-ce: Praszczak Bartłomiej, Gimnazjum nr 5

III m-ce: Hus Maciej, Gimnazjum nr 5

kategoria OPEN zwycięzca:

Bielecki Bartłomiej, Gimnazjum nr 2

Organizator składa serdeczne podziękowania uczestnikom zawodów, obecnym nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz p. Beacie Stelmaszczuk za profesjonalne sędziowanie. Wszystkim obecnym natomiast za stworzenie przyjaznej atmosfery :)

Grzegorz Łasocha

 

 

 

KONKURS dla uczniów klas 1-3 gimnazjum: "Złudzenia optyczne w malarstwie"

Przedmiotem konkursu jest prezentacja multimedialna na wybrany temat oraz praca plastyczna, będąca ilustracją zadania. Obydwa elementy będą składały się na ocenę 2-osobowego zespołu.

1. Uczestnicy konkursu przygotowują prezentację multimedialną „Złudzenia optyczne w malarstwie”, dotyczącą jednego z proponowanych tematów:

                       o   Op-art i karty optyczne.    info

                       o   Impresjonizm i rozszczepienie światła.   info

                       o   Street-art 3D i anamorfoza.   info  info

2. Do prezentacji należy załączyć własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną odzwierciadlającą podjęty temat. Wymiary pracy A2 (594x420 mm). Technika dowolna.

3. Pracę konkursową należy wykonać w zespołach  2- osobowych.

4.Prezentacja konkursowa powinna być przygotowana za pomocą jednego z programów (PowerPoint (*.ppt, *.pptx), Impress (*.odp) lub Prezi), której czas  prezentowania nie przekroczy 20 minut.


Uczestnicy konkursu otrzymają  oceny z przedmiotów: fizyka, informatyka, plastyka.

Najlepsze prace zostaną wysłane na    Międzyszkolny Konkurs: „Nauki ścisłe w sztuce” organizowany przez III LO w Lublinie.

 

     Prace należy przynosić do nauczycieli fizyki do 27 lutego 2015r.

17 stycznia 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli

w Dniu Otwartym

Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej

 

 

Pozostałe zdjęcia dostępne są TUTAJ

 Rusza projekt gimnazjalny 2014

 

                          

 

 

Projekt edukacyjny realizowany przez uczniów w roku szkolnym 2013/2014 przybrał ogólny tytuł „Jak być zdrowym i sprawnym fizycznie?”. Tegoroczny projekt koreluje wiele przedmiotów – wychowanie fizyczne, biologię, chemię, język polski, informatykę. Szkolnym koordynatorem projektu jest Jolanta Dziedzic, której zadaniem jest czuwanie nad  sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia. Koordynatorami tematycznymi zostali nauczyciele wychowania fizycznego: Iwona Gajowiak, Piotr FilipiakMariusz Pękala. Do działań nad projektem zakwalifikowano uczniów klas drugich oraz uczniów klas trzecich, którym w ubiegłym roku nie zaliczono projektu. Realizacja zadań będzie odbywać się w drugim okresie. Efekty pracy grup pod okiem opiekunów zobaczymy w czerwcu w czasie Dnia Projektu.  

 
Życzymy owocnej współpracy i powodzenia!

 

 Dalsze informacje znajdziecie w zakładce: projekt gimnazjalny.

 

                           

Historia Motoru Lublin w pigułce w zakładce:

sport ----> Motor Lublin

16 luty 2012

         Jadą jadą konie….

 

          „Tłusty Czwartek” w naszej szkole część młodzieży zdecydowała się spędzić niekonwencjonalnie. 
Wybraliśmy aktywny wypoczynek. Skorzystaliśmy z powrotu śnieżnej zimy i ruszyliśmy na kulig nad
Zalewem Zemborzyckim.

 

       

czekało na nas krzepiące śniadanie, na którym nie zabrakło tradycyjnych pączków  

 

.

 

Potem ruszyliśmy trasą sanny

 

         

Po kuligu był czas na ognisko i na pieczenie kiełbasek. Gdy konie wyprzęgnięto, niektórzy chcieli spróbować, jak to jest być zwierzęciem pociągowym .

 

 

 

Część wybrała bardziej komfortowy odpoczynek przy kominku.

 

 

Humory dopisywały pogoda też. Po lesie i zamarzniętym zalewie niosło się echo naszych śmiechów.

 

Taaaaaaaaaaakie zajęcia to my lubimy!!!

14 luty 2012

Co to za święty ten Walenty ???

 

  Św. Walenty jest patronem zakochanych, ale też chorych na epilepsję, choroby nerwowe i umysłowe. Zresztą chyba nieprzypadkowo mówi się, że miłość pozbawia ludzi rozumu.Dla miłości Walenty potrafił przeciwstawić się Cesarzowi, który zabraniał legionistom żenić się. Walenty nic sobie z tego nie robił i udzielał żołnierzom potajemnie ślubów. Sam też, jak głosi legenda, uległ sile uczuć, za co skazano go na śmierć 14 lutego 269 roku.

 

 

 

 

W „Dwójce” też sprzyjamy miłości.
14 lutego zorganizowaliśmy
„Pocztę Walentynkową”.
„Posłańcy Amora” roznosili w trakcie lekcji wychowawczych miłosne liściki.
Tym, którzy nie otrzymali Walentynek
Samorząd Uczniowski rozdawał słodkie nagrody pocieszenia.

 

 
 
 
 
    
 
 
   
 
     
 
 
 

 

Sukcesy naszych gimnazjalistów
 
w plastycznym konkursie powiatowym
 
"POWIEDZ NIE PRZEMOCY, MAM PRAWO DO..."
Dnia 22 stycznia 2010 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego w budynku Biblioteki im. Komisji Edukacji Narodowej przy lubelskim Kuratorium. Laureatem konkursu została Kinga Michna z klasy 3 a, natomiast wyróżnienie otrzymała Kinga Witkowska również z klasy 3a.
Uczennice wykonały oryginalne dzieła ilustrujące prawa: do wolności i do życia. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Ewy Borkowskiej. Dyplomy wręczył lubelski Kurator Oświaty i Wychowania oraz  Dyrektor biblioteki.
 
 

KONKURS PLASTYCZNY "JESIENNA POCZTÓWKA Z KALINOWSZCZYZNY" ROZSTRZYGNIĘTY

 

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny uczestniczyli w dzielnicowym konkursie fotograficznym. Celem konkursu była promocja walorów przyrodniczych i kulturowych Kalinowszczyzny oraz rozwijanie zainteresowań fotografią jako środkiem wyrazu artystycznego.Pierwsze miejsce zajęła Paulina Hetman z klasy 3 c ,zaś wyróżnienie otrzymała Małgorzata Smaga klasy 1c . Serdecznie gratulujemy. Uczennice zostały przygotowane przez panią Ewę Borkowską. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich oraz Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna.