Nieopublikowane Sebek

Gimnazjum nr 2 wspominam bardzo dobrze. Należy pamiętać, że jest to okres dojrzewania, a więc moment bardzo trudny zarówno dla młodego człowieka, jak i jego rodziców czy nauczycieli. Dorastanie cechuje się dużą krytyką wymierzoną przeciwko całemu światu. Szczerze mówiąc, rzadko krytykowałem jednak to gimnazjum, bo było naprawdę super.

Przyjaźnie, które zdobyłem w murach tej szkoły, trwają do dziś. Nauczyciele Dwójki potrafili zainteresować lekcją i dogadać się z uczniami. Zawsze starali się działać na naszą korzyść i byli skłonni zostawać po godzinach pracy, aby wytłumaczyć wszystko od początku. Również wycieczki szkolne odbywały się w przyjemnej atmosferze. Staraliśmy się je organizować tak, abyśmy mogli się trochę wyszaleć i odpocząć po całym roku ciężkiej nauki. Najlepsze wspomnienie, jakie uwieczniło się w mojej głowie, to bal gimnazjalny. Nauczyciele i rodzice dali nam wolną rękę co do jego organizacji. A rezultat był niesamowity.

Często wieczorami wracam do starych albumów sprzed 8 lat, kiedy to jeszcze byłem              w pierwszej klasie. Mam nadzieję że przyszli uczniowie tego gimnazjum będą chętnie wybierać tę szkołę, gdyż dostarcza ona wielu cennych wspomnień, pozytywnych doświadczeń i pozwala zdobyć przyjaźnie na całe życie.

Sebek