Nieopublikowane Anna S

Bardzo się ucieszyłam, widząc, że na stronie „Dwójki” znajduje się miejsce na gimnazjalne wspomnienia. Pomyślałam, że warto sięgnąć pamięcią do chwil spędzonych      w tej szkole, bo były one naprawdę miłe. Należę do pierwszego rocznika – tego eksperymentalnego, od którego rozpoczynało się funkcjonowanie nowego typu szkół, jakim były gimnazja. Pamiętam do dziś pierwsze chwile na Lwowskiej. Obawiałam się, że jako spokojna osoba zginę w tłumie. A jednak szybko znalazłam przyjaciół. Atmosfera była naprawdę dobra, a przyczynili się do tego nie tylko moi rówieśnicy, ale i nauczyciele. Nie zdarzyło mi się, aby któryś z nich zawiódł mnie w jakiś sposób, czy odmówił pomocy.

Najlepsze wspomnienia wiążą się jednak z wycieczkami i szkolnymi dyskotekami. Zawsze czekaliśmy na nie niecierpliwie i prawie zawsze nauczyciele dawali się namówić na przedłużenie zabawy.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich nauczycieli „Dwójki”, a młodszym kolegom życzę, by w przyszłości równie dobrze jak ja wspominali ten okres życia.

Anka S.