Nieopublikowane Turniej towarzyski

 

 

Turniej towarzyski

 

     12.03.2010 został rozegrany w naszej szkole turniej siłowania na ręce pomiędzy uczniami reprezentującymi Gimnazjum nr 3, a zawodnikami sekcji armwrestlingu naszego gimnazjum. Rywalizowano w trzech kategoriach wagowych: do 63kg, do 75 kg, oraz powyżej 75 kg. Po raz pierwszy została rozegrana równolegle konkurencja siłowania na lewą rękę! Obecni stworzyli wspaniałą, koleżeńską atmosferę! Nie brakowało emocji, niektóre pojedynki były bardzo zacięte. Warto nadmienić, że każdy w trakcie przerw pomiędzy rundami oraz po zawodach mógł podzielić się w praktyce swoim doświadczeniem i uwagami dotyczącymi siłowania na ręce.

     Zawody uświetnili swoją obecnością: p. Elżbieta Kalinowska-wicedyrektor Gimnazjum nr 2, p. Andrzej Zięba-przewodniczący Rady Rodziców, nauczyciele, którzy pomogli w organizacji imprezy: p. Mariusz Pękala, p. Ewa Borkowska oraz opiekun zaproszonych gości – p. Marek Król -„dobry duch” całej imprezy :) Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

    Podczas przerwy w zawodach, zostało wręczone przez p. Kalinowską podziękowanie p. Łukaszowi Tarnowskiemu, prezesowi firmy „EKOLU”, za udzieloną finansową pomoc dla naszej sekcji. Dzięki temu mogliśmy zakupić część sprzętu wykorzystywanego w treningach: obciążenia, gryfy, uchwyty do wyciągu.

Bezpośrednia relacja niektórych pojedynków:

Nasza sekcja wystawiła 6-osobowy skład: Łukasz Dobrzyński, Andrzej Pochodyła, Michał Skowronek, Jarek Sobczak-kat. do 63 kg, Julek Mężyński-kat. do 75 kg, Bartek Bielecki-kat. do 75 kg oraz kat. powyżej 75 kg (na rękę prawą Bartek walczył w wyższej niż jego kategorii wagowej). Gimnazjum nr 3 reprezentowało natomiast 7 uczniów.

Najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Bartek Bielecki-który z łatwością wygrał rywalizację na prawą rękę ze starszymi i cięższymi przeciwnikami oraz równie udanie zakończył walki w swojej kategorii wagowej na lewą rękę. Pozostali nasi zawodnicy też pokazali się z dobrej strony: Julek bez problemów zwyciężył na prawą rękę w kat. do 75 kg, natomiast na rękę lewą uległ jedynie Bartkowi i zajął II miejsce. Na podkreślenie zasługuje postawa Jarka Sobczaka, który plasując się poza podium na prawą rękę, w pełni zrehabilitował się w pojedynkach na rękę lewą, zajmując II miejsce! Jarek przegrał 1:2 tylko pojedynek z utalentowanym zawodnikiem gości, uczniem klasy III, który był najlepszy w kategorii do 63 kg na obie ręce. Należy zaznaczyć, że w najlżejszej kategorii rywalizowało najwięcej zawodników, dlatego też Łukasz Dobrzyński, Andrzej Pochodyła i Michał Skowronek stoczyli wiele zaciętych pojedynków, m.in. ze sobą. Ostatecznie Andrzej zajął III miejsce na prawą, natomiast Michał III miejsce na lewą rekę. Łukaszowi, jako najlżejszemu uczestnikowi turnieju, nie udało się zdobyć na podium ale widząc stałe postępy siłowe i techniczne tego ucznia oraz biorąc pod uwagę, że jest pierwszoklasistą, można mieć nadzieję, że na następnym turnieju z większym powodzeniem powalczy o „pudło”. Podsumowując-nasi zawodnicy bardzo udanie zaliczyli kolejne już zawody :)

 

 

Krótka prelekcja

 

 

Wręczenie podziękowania prezesowi firmy „EKOLU” – sponsorowi urządzeń treningowych dla naszej sekcji

 

 

 No i zaczęła się zabawa ;) - Andrzej Pochodyła (w czerwonym)

 

 

  Bartek Bielecki - po prawej

 

 

 Julek Mężyński - po prawej

 

 

Jarek Sobczak (po lewej) vs  Mateusz Bielak (Gimnazjum nr 3) przedwczesny finał w kat. 63 kg na lewą rękę…

 

 

  Tu też Jarek, tym razem w pojedynku na prawą rękę…

 

 

Michał Skowronek vs Mateusz Bielak

 

 Nie brakowało również pojedynków „bratobójczych”. Na zdjęciach:

Michał Skowronek vs Łukasz Dobrzyński

 

Michał  vs Andrzej (po lewej)

 

 

Julek vs Bartek…

 

 

 

A tu zdjęcie sędziego zawodów z najlepszym zawodnikiem imprezy…W tle p. Andrzej Zięba-przewodniczący Rady Rodziców

 

 

Wyniki rywalizacji:

Prawa ręka:

kategoria do 63 kg:

1. Bielak Mateusz, Gimnazjum nr 3

2. Słomka Wiktor, Gimnazjum nr 3

3. Pochodyła Andrzej, Gimnazjum nr 2

kategoria do 75 kg:

1. Mężyński Juliusz, Gimnazjum nr 2

2. Mitrut Mateusz, Gimnazjum nr 3

3. Kamiński Adrian, Gimnazjum nr 3

kategoria powyżej 75 kg:

1. Bielecki Bartłomiej, Gimnazjum nr 2

2. Sawicki Damian, Gimnazjum nr 3

3. Bartnik Łukasz, Gimnazjum nr 3

 

Lewa ręka:

kategoria do 63 kg:

1. Bielak Mateusz, Gimnazjum nr 3

2. Sobczak Jarosław, Gimnazjum nr 2

3. Skowronek Michał, Gimnazjum nr 2

kategoria do 75 kg:

1. Bielecki Bartłomiej, Gimnazjum nr 2

2. Mężyński Juliusz, Gimnazjum nr 2

3. Kamiński Adrian, Gimnazjum nr 3

kategoria powyżej 75 kg:

1. Dudziacha Karol, Gimnazjum nr 3

2. Sawicki Damian, Gimnazjum nr 3

3. Bartnik Łukasz, Gimnazjum nr 3

 

 

Organizator dziękuje wszystkim obecnym, w tym uczniom Gimnazjum nr 3, za skorzystanie z zaproszenia i podjęcie rywalizacji z naszymi zawodnikami.

Grzegorz Łasocha