Nieopublikowane 2012_wspomnienia

2 luty 2012

Gimnazjum... Mówi się, że jest to trudny czas dla dorastającej młodzieży. Jednak wszystko zależy od szkoły. „Dwójkę” wspominam bardzo pozytywnie. Wykwalifikowana kadra zawsze służyła radą i pomocą w każdej sprawie. W przystępny, często zabawowy sposób przyswajała nam wiedzę z najróżniejszych dziedzin. Jako humanistka, szczególnie ciepło wspominam języki: polski, angielski i niemiecki. Trzeba jednak przyznać, że nauczyciele przedmiotów ścisłych starali się rozbudzić we mnie pasję matematyczną, fizyczną i chemiczną. Nie było łatwo, ale ostatecznie udało im się to poprzez cierpliwość i zaangażowanie. Pisząc o wspomnieniach nie można zapomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce poza lekcjami. Każdy, kto posiadał jakąś pasję, mógł się wykazać talentem. Niezapomniane koło teatralne, przedstawienia, akademie, konkursy! Nie tylko w murach naszej szkoły... Jest to nieoceniony element, który kształtuje tak młode jeszcze charaktery.Dziś jestem studentką III roku filologii polskiej i jestem dumna, że dzięki stanowczemu oraz profesjonalnemu przygotowaniu nauczycielek mogę pogłębiać swoją pasję polonistyczną. To wspaniałe uczucie móc stanąć z tej drugiej strony, przekazując wiedzę następnym pokoleniom, z ogromną wdzięcznością w sercu za poświęcony czas podczas tych trzech lat! To właśnie gimnazjum ukształtowało moją drogę w życiu.

Dziękuję przy okazji całej kadrze, a Was przyszli gimnazjaliści zachęcam do uczestnictwa we wspaniałej przygodzie! Przyjdźcie do „Dwójki” i dajcie nauczycielom rozwinąć swoje skrzydła! Tu każdy jest wyjątkowy i mile widziany. :)

Absolwentka roku 2006

Katarzyna Komsta