Mitologiczna powtórka z Percy Jacksonem

Mitologiczna powtórka z Percy Jacksonem

                W ramach KINA z „DWÓJKĄ” klasa Ia postanowiła obejrzeć film fantastyczno – komediowy pt. Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna.

Obraz należący niewątpliwie do sztuki masowej (co nie znaczy, że bezwartościowej) wyreżyserował Chris Columbus. Jest to ekranizacja I części powieści Ricka Riordana o tym samym tytule.

Główni bohaterowie to Percy Jackson – syn Posejdona, Annabeth Chase – córka Ateny i Grover Underwood – satyr. Zeus oskarża Percy'ego o kradzież swojej broni – pioruna piorunów. Percy z pomocą przyjaciół musi oczyścić się z zarzutów.

Zalety filmu wypunktowane przez widzów to: ciekawa fabuła, dobre efekty specjalne oraz humor. Obraz posiada też pewne walory edukacyjne - po obejrzeniu przygód Percy'ego na pewno każdy zapamięta, kim była Meduza, Mojry, Persefona, czy chociażby Charon.

Polecamy, więc wszystkim, którzy mają ochotę na powtórkę motywów mitologicznych i chcą się przy tym nieźle bawić. Prawdziwym fanom dzielnego i przystojnego syna Posejdona proponujemy też książki z tej serii.