Klasa IIIa obejrzała „Katyń”. Oto kilka naszych refleksji: To film, który należy obejrzeć, ponieważ dotyczy bardzo istotnego wydarzenia. Przez wiele lat nie można było o nim mówić, więc oczywiste jest, że teraz każdy Polak powinien znać ten tragiczny epizod naszej historii. Obraz pokazuje, jak trudna była sytuacja Polaków. Zaatakowani z dwóch stron przez długi czas nie mogli żyć normalnie i poznawać prawdy o swojej ... czytaj więcej
28 stycznia 2016 roku klasa I a dołączyła do milionów osób, które obejrzały film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy w reżyserii J.J. Abramsa.Jest to siódma odsłona serii filmów Gwiezdne wojny. W rolach głównych występują Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson i Max von Sydow. Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew i Kenny Baker ponownie wcielają się w role z poprzednich filmów. Akcja... czytaj więcej
Mitologiczna powtórka z Percy Jacksonem                 W ramach KINA z „DWÓJKĄ” klasa Ia postanowiła obejrzeć film fantastyczno – komediowy pt. Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna. Obraz należący niewątpliwie do sztuki masowej (co nie znaczy, że bezwartościowej) wyreżyserował Chris Columbus. Jest to ekranizacja I części powieści Ricka Riordana o tym samym tytule. Główni boh... czytaj więcej
Film nie tylko dla tych, którzy lubią historię, czyli kolejny raz oglądamy „Miasto 44” O filmie Jana Komasy, którego premiera miała miejsce w 2014 roku, słyszeli pewnie nie tylko kinomani. To dramat wojenny pokazujący fragment historii Polski – Powstanie Warszawskie wzbudzające do dziś wiele różnych, często skrajnych emocji i ocen. A oto kilka wybranych opinii naszych gimnazjalistów – uczniów klas III: Nie zdawałem... czytaj więcej
POEZJA OPOWIEDZIANA FILMEM W ramach KLUBU FILMOWEGO „KINO Z DWÓJKĄ” uczniowie klasy III a obejrzeli „Baczyńskiego”. “Baczyński” – film w reżyserii Kordiana Piwowarskiego trwa tylko 70 minut, ale jest wyrazistą, pełną skoncentrowanej poetyckiej energii wizją życia i twórczości legendarnego żołnierza-poety pokolenia Kolumbów. Film nie jest ani klasycznym dokumentem, ani fabułą, lecz nietypowym widowiskiem łączącym wspomnienia ostatnic... czytaj więcej
Klasa III a widziała nową produkcję Disneya - „Krainę jutra” Nasza recenzja:  Atutami filmu są efekty specjalne, obsada aktorska (George Clooney, Hugh Laurie) i pozytywne przesłanie.  Reżyser, Brad Bird, dowodzi, że nauka i nowoczesne technologie nie muszą wcale przynieść naszej cywilizacji wszystkiego, co najgorsze, aż do totalnej zagłady włącznie. Wystarczy… odrobina optymizmu. Polecamy film odbiorcy (zdecydowanie raczej młodemu), który lub... czytaj więcej