2015_05_Zawód introligator

POZNAJEMY ZAWODY – CZĘŚĆ II

15 maja 2015 r., goszcząc  w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej   w Lublinie, braliśmy udział w spotkaniu o zawodzie introligatora. Młodzież z koła bibliotecznego bardzo zainteresowała się tym zawodem i chciała zobaczyć, jak on wygląda w praktyce. Właściciele Introligatorni i Wydawnictwa Ars Libri, pani Beata Kosik i pan Wiesław Szot, zaprosili nas do siebie.

25 maja 2015 r. udaliśmy się do Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy Wyścigowej 31. Bez trudu znaleźliśmy budynek warsztatów szkolnych. Najpierw obejrzeliśmy pracę zawodowych introligatorów, następnie pracę uczniów z tej szkoły.

Młodzież miała okazję poznać charakter pracy introligatora, zobaczyć, jak powstaje książka. Uczniowie samodzielnie wykonali notesy oraz ozdoby na okładkach. Każdy miał okazję wytłoczyć wybrany przez siebie napis, składając go z metalowych czcionek. Nasze notesy ozdobiliśmy głównie motywami kwiatowymi. W ten sposób powstały oryginalne, samodzielnie wykonane prezenty na Dzień Matki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizator wycieczki

Dorota Gozdalska