2015_05_Wolontariat w szpitalu

Wolontariat w szpitalu dla dzieci

Dnia 28 maja 2015r. wybraliśmy się do szpitala dla dzieci na ulicy Chodźki w ramach szkolnego wolontariatu. Wolontariuszki z klasy 2b, 2c i 3a z zapałem wcieliły się w rolę animatorek kultury dla małych dzieci.  Wszystko odbywało się pod czujnym okiem starszych koleżanek z wolontariatu, naszych opiekunek pani Elżbiety Ducin i Renaty Śniadeckiej – Mandryk oraz personelu szpitala. Oddział, na którym przybywaliśmy to chirurgia. Naszym celem było przywrócenie uśmiechu na twarzach dzieci, odwrócenie ich myśli od choroby choćby na chwilę. Tego dnia dzieci miały dużo atrakcji, oprócz robienia prac plastycznych, kwiatów z papieru dla mam, mogli podziwiać artystów z zespołu ludowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zaprezentowali stroje ludowe krzczonowskie oraz śpiewy i tańce ludowe. Było bardzo wesoło, wszyscy włączyli się we wspólne śpiewanie. Na koniec malowaliśmy twarze dzieciakom, a potem dzieci malowały nas J . Poczułyśmy się szczęśliwe patrząc na uśmiechnięte buźki maluchów. Z pewnością warto było poświęcić swój czas po lekcjach dla chorych dzieci. Myślę, że to nie jedyna taka akcja, na którą poszłyśmy i będzie okazja być na wielu innych.