2015_05_Introligator

Poznajemy zawody

15 maja 2015 r. w ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie z koła bibliotecznego pod opieką pani Doroty Gozdalskiej udali się do Pedagogicznej Biblioteki  Wojewódzkiej na spotkanie z cyklu Wybór zawodu – pomyśl już dziś. Prezentowany był zawód introligatora. Na początku poznaliśmy historię papieru przedstawioną przez pana Piotra Króla. Następnie pan Wiesław Szot opowiedział o zawodzie introligatora. Uczniowie dowiedzieli się jakiego rodzaju zdolności należy posiadać, aby pracować w tym zawodzie, na czym polega ta praca oraz gdzie można znaleźć zatrudnienie. Ponadto obejrzeli wystawę książek oraz narzędzi introligatorskich m. in. czcionki, matryce, prasę śrubową. Na koniec wykonali drobną pracę z kartonu i papieru. Zobaczcie galerię zdjęć.