2015_05_Chiny

UCZYMY SIĘ TOLERANCJI !

ZAJĘCIA Z WIELOKULTUROWOŚCI - CHINY

13 .05.2015 r. uczniowie z klasy 2 B  wzięli udział w zajęciach z wielokulturowości zorganizowanych przez Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Na spotkanie został zaproszony student z Chin, o imieniu Jack (imię nadano mu w Polsce, ponieważ chińskie imię jest dla Polaków bardzo trudne do wymówienia). Jack posługuje się językiem angielskim i w tym języku opowiedział nam historię i obyczaje Chin, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji chińskiego jedzenia i stroju. Wielką atrakcją było dla nas pismo chińskie, a w szczególności pisanie polskich imion chińskimi znakami.

Celem zajęć było uwrażliwienie młodzieży na problemy cudzoziemców

w naszym kraju, poznanie kultury innych narodów, prawa kobiet w kraju środka, uczenie tolerancji – poszanowanie ludzi o odmiennej religii, kulturze, kolorze skóry.

Uczniowie mieli  również możliwość sprawdzenia swojego poziomu znajomości języka obcego.

Organizatorzy:

Elżbieta Ducin,