Obchody Dnia Europy

OBCHODY DNIA EUROPY „LUBLIN MIASTEM EUROPEJSKIM”

 

Osoby zaangażowane w uroczystość, oraz przewidywane zadania:

1. Mariusz Pękala – przygotowanie uczniów do zatańczenie Polki.

2. Występ zespołu Norberta Małka.

3. Ewa Borkowska – wraz z uczniami udział w konkursie plastycznym „ Pocztówka z Lublina – Lublin Miastem Europejskim” + Aleksandra Rębacz, Kinga Michna

4. Przygotowanie stoiska promocyjnego na deptaku:

a) przygotowanie i dekoracja stanowiska promocyjnego – Renata Śniadecka- Mandryk, Małgorzata Witkowska

b) przygotowanie materiałów promocyjnych – Małgorzata Brzozowiec, Dorota Sałaga

c) promocja szkoły:

- od godz. 9.45 do 13.00 dyżur przy stanowisku promocyjnym będą pełniły: R. Śniadecka- Mandryk, M. Witkowska, M. Brzozowiec + Agnieszka Gaponik (kl 2d), Mateusz Trepiak (kl.2c), Ewelina Podziewska (kl 2c)

- od godz 12.45 do 16.00 dyżur przy stanowisku promocyjnym będą pełniły: E. Piskorska, B. Karwowska, A. Karczmarz- Broda + Kinga Witkowska (kl. 2a), Kamila Gładysz (kl. 2a), Aleksandra Dyszewska (kl. 2a) . Osoby te maja przewieźć do szkoły materiały promocyjne, stolik, krzesełka, parasol.

                                                             A TAK BYŁO !!!

Nasza szkoła przyłączyła się, podobnie jak w latach ubiegłych, do obchodów Dnia Europy organizowanych przez Urząd Miasta Lublina. W czwartek po południu mieliśmy wszystko dopięte na ostatni guzik. W piątek 8 maja przed godziną 9 wyruszyliśmy sprzed szkoły uczcić Zjednoczoną Europę. Najpierw zainstalowaliśmy nasze stanowisko promocyjne na deptaku, przed apteką, przy Krakowskim Przedmieściu 3.  Prezentowaliśmy się dostojnie, ale i atrakcyjnie, w naszych szafirowo-złotych barwach. Ale  najważniejsza była nasza oferta edukacyjna na nadchodzący nowy rok szkolny 2009/2010. Żadna ze szkół nie miała do zaoferowania tak wiele jak „Dwójka”. Trzy nowe klasy (z wykładowym angielskim, taekwon-do, kulturalno- dziennikarska)  wzbudziły zainteresowanie wśród przechodniów, a niektórzy pytali nas, czy nie jesteśmy szkołą prywatną. Jeszcze raz wyjaśniamy, jesteśmy szkołą publiczną, tylko mamy niezwykłe propozycje dla naszych przyszłych uczniów. Zdradzimy, że uczniowie klasy z wykładowym językiem angielskim będą dostawać za darmo podręczniki do nauki języka angielskiego. A najlepsi z klasy taekwon-do toboki. Ale wracając do naszego udziału w obchodach Dnia Europy. Wzięliśmy udział w paradzie młodzieży spod lubelskiego Zamku. Nasi uczniowie ubrani w koszulki Hospicjum Małego Księcia reprezentowali grupę aktywnego wolontariatu z Gimnazjum nr 2. Oczywiście nie zabrakło nas w konkursie plastycznym. Uczennice klasy 2a narysowały piękną pocztówkę z Lublina. Furorę zrobił występ zespołu „NOBO” Norberta Małka, grający rockowe  przeboje, m.in. zespołu Ira.

Jak było wesoło i kolorowo, możecie zobaczyć na zdjęciach.