2015_03_Prezentacja o zabytkach

Prezentacja multimedialna o zabytkach Kalinowszczyzny

26.03. 2015 r. w naszym gimnazjum odbyła się ciekawa lekcja dotycząca najstarszych dziejów naszego miasta, a w szczególności Kalinowszczyzny. Uczniowie mogli bliżej poznać historię najważniejszych zabytków naszej dzielnicy, m.in. cmentarzy żydowskich, kościołów w stylu renesansu lubelskiego, cerkwi prawosławnej...

Zajęcia zostały przeprowadzone w formie prezentacji multimedialnej przez panią mgr Luizę Kawkę z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie.

Uczniowie zostali zachęceni do zgłębienia tajemnic naszego miasta.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże młodzieży lepiej przygotować się do szkolnego konkursu  „ Lublin – miasto Unii”, który odbędzie się w naszym gimnazjum.

Organizatorzy:

Dorota Gozdalska – nauczyciel biblioteki