2015_02_British Council

WYCIECZKA DO BRITISH COUNCIL (CENTRUM BRYTYJSKIEGO)

Dnia 26 lutego uczniowie klasy Ib, IIc oraz uczniowie koła bibliotecznego wybrali się pod opieką pani Doroty Gozdalskiej i Anny Karczmarz do Centrum Brytyjskiego UMCS, mieszczącego się na ul. Zuchów 2. Celem wycieczki było poznanie ciekawych i skutecznych sposobów nauki języka angielskiego. Prezentacja materiałów dydaktycznych dostępnych w bibliotece, czyli książek, gazet, filmów, płyt zainspirowała uczniów do szukania własnych sposobów nauki języka angielskiego. Największym zainteresowaniem cieszyły się materiały online dostępne bezpłatnie na stronie biblioteki www.cbr.centrum-brytyjskie.lublin.pl. Przypominamy, iż w zakładce Learn English Teens znajdziecie wiele ciekawych filmów, seriali, gier i ćwiczeń, właśnie dla uczniów w waszym wieku! Zobaczcie sami!

Info dla dla osób lubiących kulturę irandzką!

W dniach 12-17 marca odbędą się Dni Świętego Patryka St. Patrics’s Day organizowane przez Centrum Brytyjskie UMCS oraz Fundację Kultury Irlandzkiej. Wśród atrakcji znajdą  się warsztaty tańców irlandzkich,  prelekcje dotyczące kultury irlandzkiej oraz koncerty. Szczegółowy harmonogram dostępny u nauczycieli języka angielskiego.  Zapraszamy!