2014_Dzień Niepodległości

96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

13 listopada w wyjątkowo uroczysty sposób uczciliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 2b i 3a pod kierunkiem p. Elżbiety Ducin  i Renaty Śniadeckiej-Mandryk. Cała szkoła była zaangażowana w obchody tej rocznicy, wszyscy uczniowie  w tym dniu mieli przyjść do szkoły ubrani na galowo. Nasi uczniowie nie zawiedli, zarówno publiczność, jak i aktorzy. Publiczność po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu z sali sztandaru szkoły z powagą i ciszą obejrzała występy swoich kolegów. Aktorzy w sposób ciekawy przedstawili historię polskich zrywów niepodległościowych. Należy im się pochwała za dobrą dykcję  i recytację z pamięci. Ozdobą akademii była muzyka, łącząca tradycje patriotyczne ze współczesną sztuką wokalną.