2014.10.04 LSS RESIDENCIES

LABORATORIUM SZTUKI SPOŁECZNEJ

 

 

         LABORATORIUM SZTUKI SPOŁECZNEJ (LSS RESIDENCIES) to projekt międzynarodowych rezydencji, wykorzystujący przestrzeń publiczną jako miejsce współuczestnictwa i współdziałania. Projekt miał na celu budowanie dialogu między lokalną społecznością zamieszkującą dzielnicę Kalinowszczyzna, a artystami i animatorami kultury z Polski i krajów partnerstwa wschodniego. Efektem projektu ,,Ludzie i miejsca - wizja społeczeństwa" Marii Gonchar z Ukrainy były awangardowe i oryginalne projekty elewacji budynków Kalinowszczyzny wykonane przez młodzież naszej szkoły. Uczestnikami artystycznego wydarzenia byli uczniowie klasy I b i II b podczas zajęć artystycznych , a także na zajęciach koła plastycznego prowadzonych przez p. Ewę Borkowską. Młodzież wykonywała  projekty fasad obiektów przestrzeni Kalinowszczyzny w różnorodnych technikach na wydrukach architektonicznych. Na lekcjach i kole w projekt wprowadzała uczniów autorka Maria Gonchar z Ukrainy oraz animatorzy kultury z LSS Residencies. W przyszłym tygodniu zostanie zorganizowana wystawa najciekawszych prac na terenie Gimnazjum nr 2 .

        Honorowy patronat na projektem objęli między innymi: Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Warsztaty Kultury i Dom Kultury ,,Narnia" na Kalinowszczyźnie.

 

Galeria zdjęciowa poniżej.