2014_09_Rozpoczęcie roku szkolnego

Zaczynamy nowy rok szkolny!

1 września ogłosiliśmy w „Dwójce” początek roku szkolnego 2014/2015.

Na uroczystym apelu szczególnie serdecznie zostali powitani nowi uczniowie. Już od dzisiaj i oni będą tworzyć tradycję naszego gimnazjum, które w tym roku obchodzi swoje piętnastolecie.

Podczas uroczystości znalazł się również czas na refleksje dotyczące 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zgromadzeni na sali obejrzeli prezentację multimedialną o wrześniu 1939 roku oraz krótki film archiwalny o obronie Warszawy.

Uczniowie klasy III a i III b, którzy przygotowali część artystyczną, zakończyli swoje wystąpienie stwierdzeniem, że wolność i niepodległość nie są dane raz na zawsze. Musimy doceniać te wartości i dbać o nie na co dzień. Warto pamiętać te słowa nie tylko 1 września.

Życzymy wszystkim – Pani Dyrektor, nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom -udanego roku szkolnego!