2014_06_01_ Festyn

Impreza sportowo – rekreacyjna z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 2

„Odpoczywaj zdrowo i aktywnie”

Festyn sportowo - rekreacyjny jest atrakcyjna i pożyteczną formą spędzania czasu wolnego. Każdy uczestnik odnosi sukces a w konsekwencji podwyższa samoocenę. Okazją do zorganizowania festynu jest Dzień Dziecka, którego obchody w naszej szkole połączone są z Dniem Sportu.

Integracyjna impreza skupiła w niedzielę 1 czerwca 2014r. uczniów, rodziców i nauczycieli. Miejscem przeprowadzanych konkurencji były obiekty sportowe przy Gimnazjum Nr 2.

Kształtowanie nawyku aktywności ruchowej, zapewnienie startującym aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji, wyrabianie nawyku czynnego uczestnictwa w imprezach rekreacyjnych - to wychowawcze cele, które spotkały się z dużym zainteresowaniem licznych uczestników.  Wszyscy uczniowie mieli możliwość wcześniejszego zapoznania się projektem imprezy, w celu zadeklarować chęci czynnego uczestnictwa. Właściwy przebieg i organizację zawodów zapewnili nauczyciele wychowania fizycznego wspierani pomocą uczniów.

1.       PROGRAM IMPREZY:

12.00  - 12.10    Uroczyste rozpoczęcie i powitanie uczestników.

12.15 – 13.00   Zumba – wspólny taniec w formie rozgrzewki na boisku wielofunkcyjnym.

13.00 – 14.00   Mecz piłki ręcznej dziewcząt – konkurs rzutów karnych

12.15 – 14.30   Rozgrywki w piłkę nożną chłopców

14.00    Zakończenie imprezy - rozdanie nagród

Zumbę gościnnie poprowadziła absolwentka naszego gimnazjum Małgorzata Pietrzak – Lenart – instruktorka fitness w Klubie Pure Jatomi Fitness Lublin Plaza. W zajęciach tych uczestniczyła grupa uczennic z różnych klas oraz grupa zawodniczek piłki ręcznej UKS Dwójka. Uzupełnieniem dobrej zabawy były świeże i zdrowe napoje oraz owoce i słodycze przygotowane przez organizatorów.

W meczach piłki nożnej rywalizowały drużyny klas pierwszych i grupa dzieci z MKS Kalina.

Były to cztery zespoły:

I miejsce – klasa I a – zespół 1

II miejsce – klasa I a – zespół 2

III miejsce – klasa I d

IV miejsce - MKS Kalina

Trzy pierwsze zespoły nagrodzone zostały pucharami, statuetkę  „Króla strzelców”  otrzymał Karol Rymarczyk z kl. I a (1 zespół) – zdobywca 9 bramek. Ponadto wszyscy uczestnicy  otrzymali słodycze.

Puchary i słodycze dla uczestników rozgrywek piłki nożnej ufundował UKS Dwójka i MKS Kalina.

Atrakcją festynu był mecz piłki ręcznej z udziałem zawodniczki Mistrza Polski - MKS Selgros Lublin – Kasi Wojdat- absolwentki naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się remisem i wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci okazjonalnych koszulek a zwyciężczyni konkursu rzutów karnych otrzymała wielką pluszową zabawkę. Nagrody ufundował UKS Dwójka.  To kolejny argument  potwierdzający integracyjny charakter festynu i dobry przykład udanej współpracy z absolwentami szkoły.