2014_Wycieczka_Centrum Nauki Kopernik

 CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

W piękny majowy dzień, o godzinie siódmej rano, uczniowie klas trzecich i drugich wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  Pierwszy przystanek- POD DELFINKAMI. W akwarium delfinków nie było :(

Za to w stawie pływały kolorowe karpie.

 

 

 

Przystanek drugi- spacer Alejami Ujazdowskimi.  Zobaczyliśmy budynki wielu ambasad oraz miejsca pracy rządzących Polską.  

Przystanek trzeci- przeszliśmy alejkami Łazienek, gdzie zatrzymaliśmy się przy pomniku Chopina. Wysłuchaliśmy muzyki tego wielkiego kompozytora dobiegającej z ławeczki.

      

 W Parku Ujazdowskim piękno wiosennej przyrody spotyka się z historią. 

 

Przystanek czwarty.  Przy ulicy Wiejskiej, tuż obok budynku Sejmu RP znajduje się Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

 

        

My odpoczywaliśmy w cieniu pomnika (lub na słonecznym murku), w oddali łoś leżał na hamaku.

 

   
 
Następnym razem, aby nabrać sił przed zwiedzaniem możemy wzmocnić się szklaneczką mleka...

 

Przystanek piąty- Centrum Nauki Kopernik. Oj działo się, działo.... Dwie i pół godziny oglądania, zabawy, doświadczeń minęło bardzo szybko. A i tak wiele jeszcze zostało do zobaczenia- następnym razem.

 

 

  

 

  

 

 

 

 

Przystanek szósty- Złote Tarasy.  Bilety rabatowe pozwoliły nam zaoszczędzić na zasłużonym posiłku. Miejsca zbiórki nie dało się nie zauważyć- "Spotkajmy się pod gitarą".

 

 

 

Przystanek siódmy- Stare Miasto i Zamek Królewski. Król Zygmunt spoglądał na nas z kolumny, w oddali widać było Stadion Narodowy.  (Z lewitacją to podobno była bujda :).