Dni otwarte

Dni Otwartych Drzwi w naszej „Dwójce” 

 

 

 

 

 20 marca 2009 roku społeczność uczniowska naszej szkoły - Gimnazjum nr 2 w Lublinie im. Komisji Edukacji Narodowej zorganizowała dużą imprezę – Dni Otwarte. Pojawiło się bardzo wielu gości z różnych szkół podstawowych SP 10, 11, 23, 27, 25, 4. Ogółem ugościliśmy 160 osób , w tym nauczycieli , prezentując ciekawy program artystyczny promujący jedyną w Lublinie ofertę edukacyjną. Motywem przewodnim było objęcie panowania przez Wiosnę.Nad sceną dominowało monstrualne drzewo, które oplatało konarami całą salę gimnastyczną. W spektaklu brała udział młodzież gimnazjalna, która prowadziła po angielsku pokaz mody ekologicznej promując klasę z wykładowym językiem angielskim z biologii, fizyki, chemii.    . Goście ze szkół podstawowych byli zainteresowani zwłaszcza pokazem taekwon-do . Jak wiemy od 1 września 2009 r. rusza u nas pierwsza w Lublinie klasa z programem sztuki walki taekwon-do.Młodzi dziennikarze , reporteży, z przyszłej klasy dziennikarskiej przeprowadzili autotyzowane wywiady z Wiosną i Trenerem Taekwondzistów Panem Przemysławem Wieczorkiem. Na koniec wszyscy zapragnęli przyozdobić twarze wiosennym makijażem, o który zadbały Panie anglistki.

 

Impreza była udana, bo i oferta edukacyjna naszej szkoły jest bardzo ciekawa.

 

Zapraszamy za rok ,ale już innych gości!