2013_MALIBU

„…Lato, jakże cię ubłagać?

prośbą jaką? łkaniem jakim?

Tak ci pilno pójść i zabrać

w walizce zieleń i ptaki?”

My, aktywni uczniowie Dwójki, postanowiliśmy już nie prosić, tylko po prostu zatrzymać lato w naszych wspomnieniach.  W tym celu pojechaliśmy na

wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do „Malibu” w Krężnicy Jarej.

Można by wiele o niej opowiadać, ale jest takie uniwersalne słowo, które najbardziej ją opisuje „super!!!!”.  Piękna słoneczna pogoda od razu przypomniała nam lato i wprawiła w dobry nastrój. Poziom endorfiny dodatkowo  podniosły zajęcia ruchowe. Zaczęliśmy od skakania na batucie, potem skok z wysokości i zjazd liną nad stawem.  Kto chciał ( jak się okazało wszyscy) popłynął gondolą. Ognisko, pieczone kiełbaski i żurek przywołały wspomnienie wakacyjnych wieczorów.  Po dodaniu sobie energii jedzeniem postanowiliśmy sprawdzić, kto ma „powera”
w naszej szkole. Podczas przeciągania liny okazało się ( i tak wszyscy to wiedzieli wcześniej), że dziewczyny w Dwójce to potęga, wygrały z chłopakami, a klasa 1c okazała się najsilniejszym zespołem. W rzucie beczką to z kolei chłopcy dominowali, wygrał Karol Suszek z 1a. Uśmiechnięci, wypoczęci, z piosenką na ustach wracaliśmy do domów.

„…wszystkie pszczoły,

Wszystkie krople rosy