2013_Wycieczka kl 2a

Wycieczka klasy II a  na Stare Miasto

            22 IV 2013 r. odbyła się wycieczka klasy II a na Stare Miasto. Poprzedziło ją wyjście do kina na film „ Inny adres zamieszkania”. Treścią filmu, zrealizowanego z okazji 15 – lecia działalności Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, są rozmowy o wierze, nadziei i miłości z osobami związanymi z hospicjum. Bohaterami filmu są: założyciel i prezes LHD ojciec Filip Buczyński, pielęgniarki, lekarz oraz rodzice dzieci,które znajdowały się pod opieką fundacji.

Podzielili się oni swoimi historiami, pełnymi emocji, smutku i nadziei. Podczas oglądania filmu popłynęło wiele łez... Myślę,że film może podnosić na duchu tych, których dotyka choroba dziecka i  być inspiracją do okazania pomocy ludziom pokrzywdzonym, chorym.

Nas też może dotknąć tragedia i choroba, dlatego zachęcamy  do pomagania innym i dołączenia się do wolontariatu, który działa w naszym gimnazjum. Warto pomagać!!!

            Po tym ciekawym i wzruszającym doświadczeniu udaliśmy się na krótki spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy zabytki Lublina:Bramę Krakowską, Nowy Ratusz, Trybunał Koronny, Wieżę Trynitarską. Następnie udaliśmy się do jednego z najpiękniejszych kościołów naszego miasta  - Bazyliki Ojców Dominikanów.  Zwiedziliśmy kościół, obejrzeliśmy m.inn. obraz „ Pożar Lublina”, makietę świątyni. Po części edukacyjnej udaliśmy się na lody.

Było to naprawdę fajne wyjście, nie tylko ze względu na atrakcje, ale także na integrację klasy. Mogliśmy spędzić razem czas i to się najbardziej liczy. 

Wycieczkę zorganizowała Pani Elżbieta Ducin – nauczycielka historii.

                                                                                                                    Karolina Szymańska