2013_Sen nocy letniej

„Nie taki diabeł straszny…”

 

Młodzież Gimnazjum nr 2 w Teatrze im. Juliusza Osterwy  

                       22 marca 2013 r. dwóm paniom, Pani Witkowskiej (polonistka) i pani Dorocie Saładze (nasza wychowawczyni i nauczyciel fizyki) udało się pokonać nasze opory i wyprowadzić nas do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na sztukę W. Szekspira pt. „Sen nocy letniej”. Trochę byliśmy zdziwieni porą ( 19.00), strojem oficjalnym, wymaganą absolutną ciszą. No taką specyfikę ma teatr.

                Okazało się, że nie taki diabeł straszny. O dziwo podobało nam się !!!. Wsród obsady teatralnej odkryliśmy znanych i lubianych aktorów z filmów „ Pierwsza miłość czy „ Barwy szczęścia”…A o czym jest sztuka? O miłości, zazdrości, ciągłych zmianach. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy pojawia się duszek Puk, podobny nieco do Diabła, który chce popsuć porządek. Odbiera ludziom zdrowy rozsądek i rzuca ich na pastwę namiętności. Puk postępuje zgodnie z zasadą: „ Najśmieszniejsze dla chochlika, gdy logika całkiem znika”.

             „Sen nocy letniej” to nie jest „ grzeczna sztuka” nawet są „ momenty”…. W programie czytamy,że  „ sztuka jest interpretowana jako baśń dla dorosłych połączona z telenowelą”.

             Najważniejsze ,że nabraliśmy ochoty na drugie wyjście do teatru. Przecież do kina możemy pójść zawsze…