2012_pokazy_fizyczne

18 września 2012

Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej tradycyjnie udali się na

POKAZY FIZYCZNE

zorganizowane przez lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Po raz kolejny spotkali się z eksperymentami naukowymi pokazanymi na wesoło. Organizatorzy wierni są idei popularyzacji nauk ścisłych poprzez prezentację ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Doświadczenia dotyczyły czterech dziedzin fizyki:

"Elektromagnetyzmu", "Optyki codziennej", "Fizyki cieczy" i "Fizyki ludzkiego ciała".

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom i brali w nich udział. Zastosowania przedstawionych praw fizycznych były często zaskakujące.

Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS, aby dalej poznawać fascynujący świat nauki.