2012_projekt_achieve

26 maja 2012

PROJEKT ACHIEVE YOUR GOAL

W dniach 22-25.05.2012 w ramach projektu Achieve Your Goal w naszej szkole odbywały się zajęcia językowe prowadzone przez  praktykantów z całego świata. Pomysłodawcą projektu jest organizacja AIESEC, która w Lublinie działa pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej i zajmuję się promowaniem aktywnego modelu uczenia się w multikulturowej atmosferze, a także rozbudowywaniem globalnej sieci kontaktów.

A oto nasi lektorzy:

Katrina Wong (Singapur)

Kandice Hui (Hong Kong)

Callie Lytle (Kanada)

Anna Likhanova (Ukraina)

Yu Chia Chen (Tajwan)

Jess Lucas (USA)

Tematyka warsztatów dotyczyła przede wszystkim kultury i obyczajów poszczególnych krajów a także komunikacji interpersonalnej. Uczniowie klas dwujęzycznych mieli okazje poznać ciekawostki związane z kulturą i historią różnych państw, a także mogli doskonalić umiejętności językowe poprzez konwersacje z lektorami. Tygodniowe warsztaty językowe zostały zakończone na sportowo w mistrzowskim stylu!!! Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się lekcję z lektorkami z Ukrainy i Tajwanu. Uczniowie obejrzeli ciekawe prezentacje multimedialne a następnie próbowali zgłębić podstawy alfabetu ukraińskiego oraz pisma chińskiego.

Zajęcia okazały się świetnym pomysłem na skuteczną naukę języka angielskiego i nie tylko!!!