2010_slubowanie

10 listopada 2010

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

10 listopada 2010 roku, w przeddzień 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się w naszym gimnazjum uroczystość ślubowania klas pierwszych.

ślubowanie klas pierwszych

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Po ślubowaniu uczniowie w dużym skupieniu wysłuchali montażu słowno- muzycznego pt: ,, Polskie drogi do niepodległości” w wykonaniu młodzieży  z klas II b, II d i III a.

W trakcie akademii zaprezentowano również pokaz slajdów na temat działalności Józefa Piłsudzkiego i Legionów Polskich w okresie I wojny światowej. Prezentację wykonali samodzielnie uczniowie naszej szkoły.

Uroczystość przebiegała w odświętnej atmosferze , dzięki  podniosłej warstwie poetyckiej oraz muzycznej. Na akademii dwa klasyczne utwory  na pianinie zagrała  uczennica klasy I c - Ewa Majewska. Całość została wykonana pod kierunkiem p. Marzeny Mierzwińskiej, p. Elżbiety Gustaw – Ducin i  p. Ewy Borkowskiej.