Wybór należy do nas

"Wybór należy do nas"
 
Jaka będzie nasza przyszłość zależy od nas samych, to my mamy zdecydować, jaką szkołę po gimnazjum wybrać. Niestety, większość z nas, stając przed tym wyborem, tak naprawdę nie wie, co chciałaby robić w przyszłości. Nasza „Dwójka” bardzo nam pomaga w określeniu swoich preferencji i predyspozycji co do przyszłego zawodu i szkoły. Chodzimy na zajęcia z doradcą zawodowym, które odbywają się w naszej szkole. Teraz także, możemy dowiedzieć się, jak wygląda życie w szkołach ponadgimnazjalnych, nie ruszając się z budynku naszego gimnazjum. 17 marca odwiedziły nas reprezentacje dwóch szkół: LCSZ z Magnoliowej i Zespołu Szkół nr 1 z Podwala. Zostały nam przedstawione prezentacje multimedialne, można było porozmawiać z uczniami z tamtych szkół, zadać im pytania i ewentualnie zdecydować o wyborze przyszłej szkoły.