Pamiętajmy o tych, którzy odeszli...

Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

 

 

We wtorek 3 listopada 2009 roku wraz z całą klasą 2 c punktualnie o godzinie 9:25 wyruszyliśmy na cmentarz przy ulicy Lipowej w Lublinie. Razem z przewodnikiem spacerowaliśmy alejkami pokrytymi jesiennymi liśćmi. Oglądaliśmy nagrobki - prawdziwe dzieła sztuki rzeźbiarskiej i słuchaliśmy opowieści o dawnych mieszkańcach Lublina - artystach, naukowcach, lekarzach, powstańcach, ofiarach wojen…

Dowiedzieliśmy się, co oznaczają symbole znajdujące się na nagrobkach: urna, waza, liście akantu, złamane drzewo. Zapaliliśmy znicze przy grobach ofiar II Wojny Światowej, które zginęły na Zamku Lubelskim, księdza Ściegiennego, symbolicznej mogile pomordowanych w Katyniu. Uważamy, że wycieczka była świetną lekcją historii.

Małgorzata Kuczyńska, Emilia Krzesiak, Karolina Winiarska