Pamiętajmy o 11 Listopada

czyli

o obchodach ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

w „Dwójce”

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone jest co roku 11 listopada, "dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego" w 1918 po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy            i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, zostało przywrócone w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.

To święto ważne dla każdego Polaka, który choć trochę zna historię. My – uczniowie Gimnazjum nr 2 – znamy ją dobrze i dlatego obchody rocznicy odzyskania niepodległości są w naszej szkole szczególnie uroczyste.

W tym roku zyskały one jednak zupełnie nowy wymiar. Ze wspólnej inicjatywy Proboszcza Parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych oraz społeczności gimnazjum akademię patriotyczną zorganizowano w kościele. Odbyła się ona po mszy, którą celebrował Proboszcz ksiądz Janusz Garbacz.

Przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów zrobiło na wszystkich zgromadzonych duże wrażenie. Całe wydarzenie było niezwykłym repetytorium z historii Polski, ale również chwilą zastanowienia nad zagadnieniem współczesnego patriotyzmu.

Uroczysty nastrój tej imprezy najpełniej oddadzą zdjęcia.