10 lat minęło

Już dziesięć lat minęło...

Dnia 1.09.2009r. w Gimnazjum nr 5 w Lublinie odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2009/2010 połączona z obchodami 10-lecia powstania gimnazjów.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele UM, KO oraz poczty sztandarowe i delegacje wszystkich lubelskich gimnazjów oraz wielu zaprzyjaźnionych szkół.

Po mszy św. w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej wszyscy przeszli do szkoły, gdzie  gości witały uczennice w  średniowiecznych strojach.

W części oficjalnej pokazano m.in. prezentację multimedialną podsumowującą efekty

10-lecia działania gimnazjów przygotowaną przez nauczycieli naszej szkoły oraz film prezentujący poszczególne gimnazja zmontowany przez pracowników G 12.

Wysoki poziom imprezy był najlepszym dowodem osiągnięć i potencjału lubelskich gimnazjalistów.